بررسی و ارزیابی روشمند فین تک‌ها و انجام سرمایه‌گذاری مناسب

مدیرعامل شرکت مدیریت ثروت ستارگان گفت: این شرکت در خصوص سرمایه‌گذاری در فین تک‌ها و تاسیس نهادهای مالی فعالیت‌های خوبی را شروع کرده و انشالله این موضوع را به‌صورت جدی‌تر ادامه خواهد داد.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، شرکت مدیریت ثروت ستارگان از اواخر سال ۱۳۹۶ به‌صورت تخصصی در حوزه فین تک‌ها تمرکز و فعالیت خود را آغاز کرد که در این مدت اقدامات ویژه‌ای را در این حوزه انجام داده است. این شرکت که یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر ( VC) است، علاوه بر فعالیت‌های سرمایه‌گذاری خود، از منظر تولید محتوا نیز فعالیت‌های شایان ذکری داشته است که هم برای این شرکت و هم برای سرمایه‌گذاران دیگر و فعالان حوزه، بسیار مفید است.

وحید شامخی مدیرعامل شرکت مدیریت ثروت ستارگان، در ابتدا در خصوص فعالیت‌های این شرکت در این مدت گفت: سال نخست را به نهادسازی، شبکه سازی و ایجاد زیرساخت‌ها سپری کردیم و در کنار آن، به رصد و تحلیل فضای اکوسیستم فین تک کشور پرداختیم.

وی با بیان اینکه در ادامه بخشی از دستاوردهای سال ۱۳۹۷ این شرکت در قالب سه کتاب منتشر شد، افزود: ابتدا کتاب «آینده صنعت مالی» به قلم دکتر مجتبی لشکربلوکی را منتشر کردیم که در آن به بررسی روند آتی صنعت مالی و فین تک‌ها و استراتژی سرمایه گذاری مناسب پرداخته شده است.

مدیرعامل شرکت مدیریت ثروت ستارگان اضافه کرد: کتاب دوم با عنوان «مدل استارزآپ» به‌صورت مشترک توسط دکتر مجتبی لشکربلوکی و بنده نوشته شد که الگویی برای طراحی، بازآفرینی، ارزیابی و رشد ستارگان آینده (استارتاپ‌ها) محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه عنوان کتاب سوم که توسط این شرکت منتشر شد، «فین تک‌های جهانی» بود، تاکید کرد: این کتاب توسط شباهنگ پازوکی و بنده نوشته شد که در آن به ۲۰ فین تک از کشورهای مختلف دنیا و حوزه‌های مختلف فین تک اشاره شده است.

شامخی همچنین با بیان اینکه سه ویژگی کلیدی این شرکت تمرکز بر فین تک، ارزیابی روشمند، سرعت در پاسخگویی است، یادآور شد: در حال حاضر توسعه شرکت‌های فین تکی و سرمایه گذاری در این نوع شرکت‌ها به سرعت در حال افزایش است که این افزایش به دلیل وجود نیروهای محرک یا پیشران‌هایی است که آینده صنعت خدمات مالی را دگرگون می‌سازد.

وی با تاکید بر اینکه این پیشران‌ها عبارتند از اینترنت اشیا (IOT)، کلان داده‌ها، نسل Z (متولدین بین ۱۹۹۵-۲۰۰۵)، گوشی‌های هوشمند، هوش مصنوعی، فناوری زنجیره بلوکی، نسل‌های جدید فناوری‌های ارتباطی و واقعیت تعمیم یافته، افزود: در نهایت پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که سرمایه گذاری در حوزه فین تک در سال‌های آینده روند رو به رشد خود را ادامه داده و جهان شاهد ایجاد و افزایش همکاری و شراکت میان شرکت‌های فین تکی و نهادهای خدمات مالی سنتی خواهد بود.

مدیرعامل شرکت مدیریت ثروت ستارگان در پایان با بیان اینکه چشم انداز این شرکت انتخاب اول کارآفرینان حوزه مالی و فین تک به منظور یافتن سرمایه گذار تا ۳ سال آینده است، گفت: مأموریتی که در حال حاضر بصورت جدی دنبال می‌کنیم سرمایه‌گذاری مستقیم و یا مشترک در تیم‌ها، ایده‌ها، فناوری‌ها، نهادهای صنعت مالی و شرکت‌های نوپای حوزه فناوری مالی (فین تک‌ها) است.

کد خبر 4604051

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =