۶۳ درصد واردات نهاده های دامی در اختیار یک شخص است

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: ۶۳ درصد واردات نهاده های دامی در اختیار یک شخص است و باید مشخص شود قدرت این شخص به حدی رسیده که هیچ دستگاه نظارتی و امنیتی نمی‌تواند با او برخوردی کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس در همایش دیپلماسی اقتصادی و رونق تولید در دانشگاه قم گفت: ۶۳ درصد واردات نهاده‌های دامی در اختیار یک شخص است، هیچ دستگاه نظارتی و امنیتی نمی‌تواند با او برخوردی کند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: روز به روز واردات کالاهای مصرفی که در کشور نمونه آن وجود دارد و یا توان تولیدش را داریم، بیشتر می‌شود.

وی تاکید کرد: عده‌ای با سنگ انداختن جلوی راه سرمایه‌گذار داخلی و ایجاد موانع بزرگ برای آن‌ها سبب فراری شدن آن‌ها می‌شوند و در مقابل برای سرمایه گذار خارجی فرش قرمز پهن می‌کنند. سرمایه گذار یا حاضر به سرمایه گذاری در کشور نمی‌شود و یا در میانه راه، کار را رها کرده و مشکلات بیشتری ایجاد می‌کنند.

امیر آبادی اظهار داشت: ۶۳ درصد واردات نهاده‌های دامی در اختیار یک شخص است و باید مشخص شود که چرا این قدرت به این شخص داده شده است. قدرت این شخص به حدی رسیده که هیچ دستگاه نظارتی و امنیتی نمی‌تواند با او برخوردی کند زیرا نهاده‌های دامی کشور با مشکل جدی روبرو می‌شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: اراده‌ای برای اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور وجود ندارد، تعریف درستی از اقتصاد مقاومتی در کشور انجام نگرفته است و قوانین درستی برای اجرای آن به تصویب نرسیده است.

وی گفت: قاچاق، مالیات و عدم حمایت‌های بانک‌ها از جمله موانع تحقق اقتصاد مقاومتی است و تا این موانع برطرف نشود، اقتصاد مقاومتی اجرایی نخواهد شد.

کد خبر 4605162

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =