داوزدهمین شماره مجله علمی - پژوهشی «فقه مقارن» منتشر شد

داوزدهمین شماره دو فصلنامه علمی_پژوهشی فقه مقارن به مدیر مسئولی محمدحسین مختاری و سردبیری عابدین مؤمنی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، داوزدهمین شماره دو فصلنامه علمی_پژوهشی «فقه مقارن» با مقالاتی از اساتید و صاحبنظران حوزه و دانشگاه شیعه و اهل سنت و به مدیر مسئولی محمدحسین مختاری و سردبیری عابدین مؤمنی در زمینه مباحث و مسائل مستحدثه از دیدگاه فقه مذاهب اسلامی چاپ و منتشر شد.

سرمقاله این شماره از عابدین مؤمنی با موضوع «اجتهاد در اجتهاد» است. همچنین مقالاتی از جمله؛ «بررسی آرای فقهی فریقین در مسائل اجتماعی شبیه سازی انسان» محمدحسین مختاری، مرتضی آقامحمدی، «ارزیابی اجتهاد عامی در دیدگاه ابن حزم» جلال جلالی زاده، نامیق نیریزی، «تأثیر مصلحت اجتماعی در حکم فقهی فرزندخواندگی در مذاهب اسلامی» سید محمدصادق موسوی، عبدالحمید طالبی چاپ شده است.

مالکیت معدن در فقه امامیه با رویکردی به دیدگاه فقهای مذاهب چهارگانه اهل سنت؛ کریم کوخایی زاده، قدرت الله نیازی، احمد رضوانی مفر، انصاف و معاملات اضطراری؛ سام محمدی، حسین خانلری بهنمیری، همایون مافی، امکان سنجی فسخ نکاح در فرض تخلف از شرط فعل در فقه اسلامی؛ شکیبا امیرخانی، عبدالله جوان، افزایش مهر پس از عقد نکاح در فقه مذاهب اسلامی و حقوق ایران؛ سید محمدمهدی قبولی درافشان از دیگر مقالاتی است که در شماره جدید این مجله منتشر شده است.

همچنین مقالاتی با عنوان وصیت واجب در احوال شخصیه کشورهای اسلامی؛ علیرضا انتظاری نجف آبادی، سیامک قیاسی، بررسی جرم بغی در فقه مذاهب اسلامی و تطبیق آن با قوانین مجازات اسلامی، مجید وزیری، جبار محمدی بلبان آباد، بررسی تطبیقی نظریه ضرورت تبدیل سود غیرنقدی مضاربه به پول رایج در فقه مذاهب اسلامی، احمد مرتاضی، فهیمه امیری در این شماره آمده است.

این مجله به صورت دو فصلنامه به صاحب امتیازی دانشگاه مذاهب اسلامی و مدیر مسئولی محمدحسین مختاری و سردبیری عابدین مؤمنی منتشر می‌شود و دارای رتبه «علمی پژوهشی» است.

کد خبر 4605288

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =