ورودی مرند در شأن این شهرستان نیست

مرند – فرماندار ویژه مرند ورودی مرند را در شأن این شهرستان ویژه ندانست و گفت: این ورودی بیشتر به ورودی یک پادگان شبیه است.

به گزارش خبرنگار مهر، داود گرشاسبی، ظهر امروز در کمیته برنامه ریزی شهرستان مرند که با حضور استاندار آذربایجان شرقی، فرماندار ویژه مرند، امام جمعه مرند و مدیران این شهرستان برگزار شد، با اشاره به موقعیت جغرافیایی این شهرستان ابراز داشت: با توجه به همسایگی این شهرستان با چند کشور، ۷ میلیون سفر در سال از این شهرستان رخ می‌دهد، براین اساس باید عنایت ویژه ای به جاده‌های شهرستان مرند صورت بگیرد.

وی افزود: ۷ کیلومتر خروجی کشکسرای در حال احداث است و ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، امیدواریم که امسال موضوع جاده مرند به خوی زیر بار ترافیک برود.

فرماندار ویژه مرند گفت: جاده مرند به جلفا تا زنوز به اتمام رسیده است و تا اردیبهشت ماه باید آسفالت ریزی می‌شد که تاکنون اجرایی نشده است.

گرشاسبی همچنین با انتقاد از وضعیت ورودی مرند خاطرنشان کرد: ورودی مرند در شأن شهرستان ویژه مرند نیست و بیشتر به ورودی یک پادگان شبیه است، و جاذبه‌ای ندارد و این بزرگ‌ترین دغدغه ماست.

وی در بخش دیگری با بیان اینکه ۱۰۰ درصد آب شرب و زراعی شهرستان مرند از سفره‌های زیرزمینی است، تصریح کرد: ۱۲۰ روستا و ۵ شهر همگی از سفره‌های زیرزمینی بهره برداری می‌کنند که تا عمق ۳۰۰ متری قابل برداشت است.

فرماندار ویژه مرند افزود: کل اعتبارات حوزه آب در احداث تصفیه خانه شهر جلفا هزینه شده است اما هنوز این پروژه عملیاتی نشده است و در بحران و تنگنا هستیم.

معاون استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به مشکل بیمارستان مرند اذعان داشت: شهرستان ۲۵۰ هزار نفری شهرستان مرند تنها یک بیمارستان دارد که نیازمند یک بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی است.

گرشاسبی همچنین با اشاره به مشکل ورزشگاه مرند تصریح کرد: سند ورزشگاه مرند تحویل داده شده و اعتبار آن برای امسال در نظر گرفته شده که امیدواریم تسریع شود، ورزشگاه مراغه سال گذشته افتتاح شد اما ورزشگاه مرند هنوز به بهره برداری نرسیده است.

وی در بخش دیگری با بیان اینکه تمامی شهرک‌های مرند مشکل دارند، عنوان کرد: تصفیه خانه، صدور سند، منابع طبیعی از جمله مشکلات این شهرک‌های صنعتی است.

فرماندار ویژه مرند به مسائل شهرک مبل مرند نیز اشاره کرد و گفت: هم اکنون هزار و ۱۰۰ کارگاه فعال مبل در شهرستان مرند فعالیت می‌کنند، ۶ هزار نفر در این شهرک شاغل هستند که پتانسیل بزرگی برای شهرستان محسوب می‌شود اگر به لکه صنعتی تبدیل شود خدمات بیشتری می‌توان ارائه داد.

گرشاسبی افزود: مبل‌های مرند به خوی و ملایر منتقل شده و به نام آنجا به فروش می‌رسانند که از استاندار آذربایجان شرقی می‌خواهیم عنایت ویژه ای به شهرک مبل مرند داشته باشند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی همچنین پروژه جواهر، مشکل آب شهرک شماره ۲ مرند، جایگاه سوخت، پل دولت آباد، احیای کاروانسرای هولاکو مرند، را از دیگر مشکلات در دست بررسی شهرستان مرند برشمرد.

کد خبر 4605428

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =