پرونده میکونوس با اقدام «موسویان» به ضرر ما تمام شد

شهروند ایرانی در موضوع میکونوس گفت: موسویان می‌گفت دو شاهد دیگر هم هستند که باید در دادگاه حاضر شوند و این اقدام باعث شد تا ضد انقلاب وقت بیشتری پیدا کند و روند کار به ضرر ما شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کاظم دارابی شهروند ایرانی که به بهانه عملیات تروریستی «میکونوس» بیش از ۱۵ سال را در زندان‌های آلمان سپری کرد در برنامه اینترنتی «رو در رو»، گفت: مدتی که در آلمان زندگی می‌کردم به خاطر حضور در انجمن‌های اسلامی و فعالیت‌های سیاسی که داشتم به عنوان یک فرد انقلابی شناخته شده بودم و به همین خاطر بعد از توطئه «میکونوس» تنها با استناد به اعترافات ساختگی یک لبنانی که توسط دادستان آلمان تطمیع شده بود، سال‌ها در این کشور زندانی شدم.

وی در پاسخ به این سوال که ترور سران حزب دموکرات کردستان در آلمان دقیقاً زمانی انجام شد که جمهوری اسلامی قصد مذاکره با آنها را داشت، پس این نشان می‌دهد اصل قضیه ترور طراحی دشمن بوده است یا خیر، افزود: این هم یک تحلیل است و می‌تواند درست باشد زیرا وقتی جمهوری اسلامی قصد مذاکره با این جریان را داشت، چرا باید دست به چنین کاری می‌زد؟ اما آنها با هوچی گری‌های رسانه‌ای سعی کردند تا این حادثه را هرطور شده به یک ایرانی پیوند بزنند تا از این طریق کل جمهوری اسلامی را هدف قرار بدهند.

دارابی به بیان سال‌های سخت حضورش در زندان‌های آلمان پرداخت و گفت: در سال‌هایی که در زندان بودم حتی اجازه نمی‌دادند فرزند معلولم را ببوسم، می‌گفتند حق لمس کردن ملاقات کنندگان را نداری. آنها به بهانه تفتیش و بازرسی لخت مادر زادم می‌کردند.

وی افزود: پس از سال‌ها، همان شخصی که علیه من به دروغ و با ضد و نقیض‌ها فراوان اعتراف کرده بود در دادگاه اعلام کرد که اعترافاتش علیه من تحت فشار و تطمیع دادستان آلمان بوده و حرف‌هایش را پس می‌گیرد اما متأسفانه این کار او باعث نشد تا اشتباهش جبران شود.

این شهروند ایرانی همچنین با اشاره به حضور بنی صدر در دادگاه‌های آلمان برای شهادت دادن علیه خودش نیز تصریح کرد: وی از فرانسه به آلمان آمده بود تا شهادت بدهد ترور «میکونوس» کار ایران بوده در حالی که شبی که آن اتفاق افتاد من ۴۰۰ کیلومتر از محل حادثه فاصله داشتم.

دارابی یادآور شد: بنی صدر با کلی گویی و بدون سند تلاش داشت تا این اتفاق را هرطور شده به جمهوری اسلامی نسبت دهد اما در نهایت نتوانست هیچ سندی ارائه کند به همین جهت در حکم نهایی دادگاه من تاکید شد که نمی‌توان ثابت کرد حادثه میکونوس کار دارابی بوده است.

وی همچنین با انتقاد از عملکرد حسین موسویان سفیر وقت ایران در آلمان نیز رفتارهای وی را به دوستی خاله خرسه تشبیه کرد و گفت: بعد از پایان یکی از جلسات دادگاه که روند دادگاه به نفع من در جریان بود، موسویان گفت دو شاهد دیگر هم هستند که باید از ایران به آلمان آمده و در دادگاه حاضر شوند که این کار باعث شد تا ضد انقلاب وقت بیشتری برای پرونده سازی پیدا کند و مجدداً روند کار به ضرر ما شد.

این شهروند ایرانی افزود: برای اولین بار این موضوع را مطرح می‌کنم که موسویان گفت مگر می‌شود برای یک نفر کل ارتباطات خود را با آلمان خراب کنیم؟

دارابی خاطرنشان کرد: به خاطر اینکه من را به اروپا ممنوع الورود کردند، ۱۲ سال است دختر معلولم که در بهزیستی آلمان زندگی می‌کند را ندیدم.

وی در پایان، روایت‌هایی از همکاری با شهید شاطری در بازسازی لبنان پس از آزادی از زندان را بیان کرد.

کد خبر 4605603

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =