شعبه ویژه رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی فارس ایجاد شود

شیراز _ رئیس اتاق بازرگانی فارس خواستار راه اندازی شعبه ویژه رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی در سازمان تعزیرات استان فارس شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، جمال رازقی چهارشنبه در جلسه هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس با مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس بیان کرد: در حال حاضر ۵۷ واحد صنعتی و تولیدی در شهرک صنعتی شیراز وجود دارد که مشکلاتی با بانک‌ها و تعزیرات دارند که با اختصاص این شعبه مسائل این واحدها به سرعت بررسی و از خلل در روند تولید این واحدها جلوگیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اولویت امسال ما در پارلمان بخش خصوصی استان رفع مشکل تولید و سرپا نگه داشتن واحدهای تولیدی استان است افزود: همه بخش‌ها باید ساز و کاری در نظر بگیرند که با اجرای این مهم دو مسئله محوری تولید و اشتغال کشور و استان را نجات دهیم.

رازقی با بیان اینکه جای خرسندی است که برخوردها در اداره کل تعزیرات استان با عقل، منطق و درایت همراه است اظهار داشت: خواسته تولیدکنندگان برخورد شدید با قاچاق کالا و ارز است زیرا این موضوع به طور مستقیم با پدیده تولید ارتباط دارد.

رئیس اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: همچنین موضوع مهم بانک‌ها از مسائل مهم در رونق تولید است که انتظار داریم تعزیرات رسیدگی به این موضوع را در دستور کار خود قرار دهد تا امسال شاهد اتفاق‌های مثبت در بخش تولید باشیم.

وی ادامه داد: قیمت تمام شده کالاهای تولیدی روز به روز در حال افزایش است و موضوعاتی مانند تفاوت نرخ ارز، قاچاق و قاچاق معکوس، کاهش ارزش ریال و تورم از عوامل مؤثر بر تولید و بر هم زدن تعادل اقتصاد کشور است که باید برای هر یک از این موضوع‌ها چاره اندیشی شود.

رازقی عنوان داشت: امروز بزرگترین آسیب نظام و کشور، مسئله تحریم‌ها نیست بلکه بی تدبیری و عدم مدیریت است که همه ما باید تلاش کنیم تصمیم سازی ها موجب آسیب به بخش‌های مختلف به ویژه اقتصاد که با معیشت عموم مردم در ارتباط است، نشود.

وی تصریح کرد: تفاوت اساسی بین گرانی و گران فروشی وجود دارد که در وضعیت تورمی موجود به صوت گسترده شاهد گرانی هستیم که دولت پیش قراول گرانی هاست.

رازقی افزود: اگر مسئولان به این باور برسند که اقتصاد یک علم است و هرگونه حرکت خارج از چهارچوب علم با این موضوع موجب ایجاد اتفاق‌هایی آسیب زا و بر هم زدن تعادل می‌شود.

وی بیان کرد: نیاز است همه اقدامات امسال ما در استان با رویکرد رونق تولید باشد که ما نیز در اتاق بازرگانی فارس موضوع مهم رونق تولید و صادرات استان را دنبال می‌کنیم.

محمدصادق حمیدیان نایب رئیس اتاق بازرگانی فارس نیز با بیان اینکه روزانه شعب اداره کل تعزیرات بین ۱۰ تا ۱۲ پرونده را بررسی می‌کند گفت: بسیاری از پرونده‌های سازمان تعزیرات به طور مستقیم با معیشت مردم ارتباط دارد که باتوجه به شرایط اقتصادی موجود، نیاز است سازمان تعزیرات بخش تازه ای در فعالیت‌های خود ایجاد کند تا تصمیم گیری و جهت گیری ها به سمتی باشد که ورودی پرونده‌های این سازمان کاهش یابد.

وی اظهار داشت: متأسفانه امروز برخی فعالیت‌های اقتصادی در سطح جامعه انجام می‌شود که با توجه به شرایط اقتصادی همخوانی ندارد و با ارائه کالای بی کیفیت سلامت عمومی جامعه را در معرض خطر قرار می‌دهد که نیاز است محور فعالیت‌های این اداره کل از محوریت قیمت به سلامت عمومی تغییر پیدا کند شاهد اقدامات قوی و دقیق در حوزه نظارتی باشیم.

حمیدیان، همچنین نظارت بیشتر سازمان تعزیرات بر مبحث تخفیف‌های برخی فروشگاه‌ها و صنوف که عمدتاً خط قرمز سلامت مردم را تحت تأثیر قرار می‌دهند را خواستار شد.

غلامحسین شعرا عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس هم گفت: در حال حاضر ۸۶ درصد تولید و اقتصاد کشور دولتی است که این آمار مبین تاکید بر نظارت و برخورد با اقتصاد دولتی توسط دستگاه‌های مربوطه است.

وی اضافه کرد: برخی اقدامات نظارتی، برخورد با معلول و نه علت است که با توجه به شعار امسال، نیاز است اقدامات به صورت ریشه‌ای و در راستای رونق تولید باشد تا بخش خصوصی بتواند حرکت امیدوار کننده‌ای را داشته باشد.

شعرا تصریح کرد: انتظار بخش خصوصی استان فارس نظارت بیشتر و دقیق‌تر بر عملکرد بخش‌های اقتصادی دولتی و خصولتی است که در این زمینه ما خود را بازوی اداره کل تعزیرات در استان می‌دانیم و آماده همکاری هستیم.

خسرو فروغان دیگر عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس نیز گفت: رسالت سازمان تعزیرات حساس و مهم است و امیدواریم فعالیت‌های امسال این اداره کل در استان با توجه به موضوع مهم رونق تولید، برنامه ریزی و اجرا شود و با نگاه حمایت از تولید شاهد کم شدن ضرر بخش خصوصی باشیم.

عبدالرضا دیداری رئیس انجمن صنعت پخش استان فارس هم گفت: مطالبه ما توجه ویژه و نظارت سازمان تعزیرات به قاچاق کالا و قاچاق معکوس، توزیع و عرضه کالا، مسائل مربوط به فروشگاه‌های زنجیزه ای و برخورد با فعالان زیرپله ای در استان است صنعت پخش را با مشکلات عدیده روبرو کرده است.

کد خبر 4605702

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =