تمرکز زدایی راهکار اساسی برای رسیدن به توسعه پایدار در ورزش است

زنجان-مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: یکی از راهکارهای اساسی برای رسیدن به توسعه پایدار در ورزش، توجه به مقوله مهم تمرکززدایی است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی خلیلی بعد از ظهر چهارشنبه در مجمع انتخابات هیئت سوارکاری استان زنجان که با حضور رئیس فدراسیون سوارکاری و در سالن کنفرانس اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان برگزار شد، با بیان اینکه این اداره‌کل نگاه ویژه‌ای به ورزش سوارکاری دارد، افزود: این نگاه ویژه باعث شده است که تا به امروز کمک‌های خوبی از طرف این اداره‌کل، متوجه هیئت سوارکاری استان باشد.

وی با یادآوری اینکه سوارکاری را باید یکی از رشته‌های جذاب و منحصر به فرد در بین همه رشته‌ها دانست، تصریح کرد: با توجه به جذابیتی که این رشته ورزشی دارد، انتظار ما از هیئت سوارکاری استان این است که اهتمام زیادی برای توسعه همگانی و قهرمانی این رشته در استان داشته و تلاش خود را برای رسیدن به اهداف متعالی این ورزش به کار گیرد.

خلیلی با اشاره به اینکه یکی از راهکارهای اساسی برای رسیدن به توسعه پایدار در ورزش، توجه به مقوله مهم تمرکززدایی است، ادامه داد: مقوله تمرکززدایی بیش از همه در حوزه ورزش کاربرد داشته و خروجی مطلوبی دارد؛ چرا که معتقدیم همه استعدادها در مرکز استان تجمیع نشده و تجربه نشان داده است که بسیاری از ورزشکاران ملی ما متعلق به شهرستان‌های استان هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با تاکید بر اینکه با توجه به شرایط امروز اقتصادی کشور، ورزش نیز ناگزیر تحت تأثیر این مهم قرار گرفته است، اظهار کرد: در چنین شرایطی، رمز موفقیت در ورزش، انجام کارهای جهادی و همدلی و وحدت رویه در امور است، به همین خاطر نباید حواشی را به ورزش راه دهیم، بلکه باید به گونه‌ای عمل کنیم که ورزش کشور در برهه کنونی به آرامش رسیده و توسعه را تجربه کند.

خلیلی با اشاره به اینکه با توجه به تزریق منابع قابل توجه به ورزش استان، معتقدیم امسال می‌تواند سال متفاوتی برای ورزش استان باشد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه سوارکاری زنجان جزو رشته‌هایی است که از زیرساخت‌های خوبی برای توسعه برخوردار است و امیدواریم سکان‌دار جدید هیئت بتواند در طول چهار سال تصدی این پست، اقدامات قابل توجهی را برای سوارکاری زنجان انجام دهد.

کد خبر 4605784

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =