سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیاردی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در لرستان

خرم‌آباد- رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، از سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیارد تومانی این ستاد در لرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مخبر ظهر چهارشنبه در جلسه امضای تفاهم نامه مشارکت و همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در مدیریت و راهبردی طرح پیشرفت آبادانی و توسعه شهرستان‌های کوهدشت و دلفان در سخنانی با بیان اینکه ما وعده‌هایی را چند سال پیش به مردم لرستان داده بودیم، اظهار داشت: موضوعی که در ستاد اجرایی فرمان امام (ره) مورد تاکید است عمل به وعده‌هایی بوده که می‌دهیم.

سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در لرستان

وی با بیان اینکه هر هفته تمام وعده‌هایی را که هر جایی داده ام بررسی و گزارش گیری می‌کنم، افزود: تفاهم نامه‌ای چند سال پیش با استانداری لرستان منعقد کردیم که بیش از تعهدات خود در قالب آن عمل کردیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با بیان اینکه تقریباً پنج هزار و ۱۲۸ طرح اقتصادی در لرستان اجرا کرده ایم و هزار و ۵۷۲ طرح زیربنایی در استان عملیاتی شده است، گفت: همچنین ۱۵ هزار فرصت شغلی در لرستان ایجاد کرده ایم که هفت هزار مورد تعهد کرده بودیم و دو برابر تعهد خود در استان شغل ایجاد کرده ایم.

مخبر، افزود: تقریباً ۷۰۰ میلیارد تومان در استان لرستان یا هزینه و یا سرمایه گذاری کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه همه سرفصل‌ها تا ۵۰ درصد بیش از آن چیزی که تعهد کرده ایم را عمل کرده ایم، گفت: در قضیه سیل در ۱۰ استان کشور قرارگاه ایجاد کردیم، نزدیک سه میلیون و ۴۰۰ هزار قلم شامل آب، پتو، غذا و… در این استان‌ها خدمت رسانی کرده ایم.

توزیع ۱۰ هزار لوازم خانگی بین سیل زدگان لرستان

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با بیان اینکه بار اصلی نیز بر دوش خود مردم بود، عنوان کرد: در این زمینه صحنه‌ای از همدلی، تفاهم، دلسوزی، از خود گذشتگی و ایثار جنگ دوباره متجلی شد.

مخبر با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های جدی ما بعد از سیل بود، بیان داشت: چند تصمیم در این رابطه گرفته شد، در لرستان قرار گذاشتیم که ۱۰ هزار لوازم خانگی به سیل زدگان استان تقدیم کنیم که تصمیم بر این گرفته شد که این لوازم همه ایرانی باشند، همچنین هر جنسی که در استان قابل تهیه و تولید بود حتماً در استان صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه مقرر بود که ۱۵ هزار بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان استان توزیع کنیم، گفت: بخش زیادی از لوازم خانگی در استان است و یا در تهران دپو است، همچنین لوازم التحریرها نیز در استان است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، بیان داشت: همچنین قول دادیم تسهیلات تعمیر ۵۰۰ ایستگاه پمپاژ آب را پرداخت کنیم که این امر عملیاتی می‌شود.

کمک برای ساخت و تعمیر ۲۰ هزار خانه‌

مخبر، تصریح کرد: همچنین تصمیم بر این گرفته شد که هزار رأس دام سبک را بین دامدارانی که در جریان سیلاب دچار خسارت شدند توزیع کنیم.

وی با تاکید بر اینکه برنامه ما این بوده که بدون نظر استانداری چیزی توزیع نشود، عنوان کرد: همچنین بیمه خانه‌های روستایی در دستور کار قرار گرفته، در خوزستان ۱۴۰ هزار خانه از سوی نمایندگی بیمه برکت بیمه شده و در لرستان نیز ۹۳ هزار خانه بیمه شده است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، بیان داشت: کمک برای ساخت و تعمیر ۲۰ هزار خانه با بنیاد مسکن تفاهم شده است.

مخبر، با اشاره به تفاهم نامه مشارکت و همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در مدیریت و راهبردی طرح پیشرفت آبادانی و توسعه شهرستان‌های کوهدشت و دلفان، گفت: کار شروع شده و از امروز سازمان یافته تر و سریع انجام خواهد گرفت، محوریت کار ما نیز در این زمینه ایجاد اشتغال است.

کد خبر 4605818

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =