نشست مشورتی امور زنان و خانواده سازمان محیط زیست برگزار شد

نشست مشورتی امور زنان و خانواده سازمان حفاظت محیط زیست با شرکت مدیران ارشد زن ستادی و استانی این سازمان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در پی ابلاغ آئین نامه اجرایی تبصره دو ماده ۱۰۱ برنامه ششم توسعه از طرف معاون اول ریاست جمهوری به دستگاه‌ها و سازمان‌های اجرایی، جلسه مشورتی مشاور امور زنان و خانواده سازمان محیط زیست با مدیران ارشد زن ستادی و استانی سازمان جهت بررسی و ارائه راهکارهای مناسب در اجرای موفق این ابلاغیه برگزار شد. در این جلسه قوانین، دستورالعمل‌ها، محورها و شاخص‌های تصویب شده ماده ۱۰۱ برنامه ششم توسعه با محوریت عدالت جنسیتی بحث و بر ضرورت تبیین محورها و شاخص‌های تخصصی زیست محیطی تاکید شد.

در ادامه، مشاور امور زنان و خانواده سازمان ضمن قدردانی از استقبال مدیران زن ستادی و استانی، خاطر نشان نمود: متن ماده ۱۰۱ و ۱۰۲ قانون برنامه ششم توسعه و متعاقباً ابلاغیه آئین‌نامه اجرایی تبصره دو ماده ۱۰۱ این برنامه، پشتوانه قانونی و تسهیلگر اقدامات این حوزه است.

مشاور امور زنان و خانواده سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: بر اساس آئین نامه اجرایی ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم توسعه، دستگاه‌های اجرایی موظف به بازآرایی ساختار زنان و خانواده در سازمان خود هستند. در همین ارتباط بنا بر دستور ریاست محترم سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر تعیین جایگاه ساختاری امور زنان و خانواده، جلساتی با مرکز برنامه، بودجه، ارزیابی عملکرد و فناوری اطلاعات در حال برگزاری است که متعاقباً ابلاغ خواهد شد.

در خاتمه، محورهای ابلاغی ستاد ملی زن و خانواده شامل: آموزش و پژوهش، سلامت و تندرستی، حقوق و امنیت، جمعیت و خانواده، کار و اقتصاد، حمایت‌های اجتماعی، سیاست، فرهنگ و اجتماع و ۲۸ شاخص‌اصلی مربوط به این محورها، اطلاع‌رسانی و از مدیران درخواست شد با مشارکت زنان حوزه مدیریت خود، شاخص‌ها و محورهای تخصصی زنان و محیط زیست و برنامه‌های عملیاتی مرتبط با آن را همزمان با سازماندهی و تقویت جایگاه سازمانی امور زنان و خانواده ارائه نمایند.

کد خبر 4605843

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =