بازآفرینی دغدغه‌ای برای مداخله در بافت‌های شهری است

زنجان-معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان گفت: بازآفرینی، دغدغه‌ای برای مداخله در بافت‌های شهری به‌شمار می‌رود.

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد سلطانی عصر چهارشنبه در نشست تخصصی با موضوع بازآفرینی شهری و سیر تحول پروژه سبزه‌میدان زنجان که در سالن همایش‌های بین‌المللی غدیر دانشگاه زنجان برگزار شد، با بیان اینکه بازآفرینی، دغدغه‌ای برای مداخله در بافت‌های شهری به‌شمار می‌رود، گریزی به پروژه سبزه‌میدان زد و افزود: پروژه سبزه‌میدان را باید پیوندی بین گذشته و دنیای مدرن تلقی کرد.

وی با بیان اینکه مقوله بازآفرینی نوعی مداخله در بافت شهری بوده و می‌توان گفت که پروژه سبزه‌میدان نیز نوعی بازآفرینی شهری است، تصریح کرد: این پروژه که بیش از دو دهه است به یکی از دغدغه‌های مردم زنجان در بافت مرکز و قدیمی شهر تبدیل شده است.

سلطانی با تاکید بر اینکه سبزه‌میدان زنجان در قالب یکی از پروژه‌های بازآفرینی شهری، رویایی است که می‌خواهد پوسته گذشته را به دنیای مدرن امروز وصل کند، ادامه داد: بازآفرینی پایدار شهری اخیراً مطرح شده و می‌خواهد به شکل یکپارچه عمل و گسست‌ها را پر کند و به دنبال زیست‌پذیر کردن شهرها است.

مدیر معماری و شهرسازی اداره‌کل راه و شهرسازی استان زنجان نیز در ادامه این نشست تخصصی با بیان اینکه اگر بازآفرینی در چارچوب‌های معین انجام شود، موفق خواهد بود، افزود: پیچیدگی کار بازآفرینی در برخی مواقع دولت را دچار شتابزدگی کرده و رشد لجام‌گسیخته شهرها در حاشیه شهر، آشفتگی ایجاد می‌کند.

کد خبر 4605987

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 16 =