علوم پزشکی جلوی انحصارگری بیمارستان‌ها را بگیرد

خرم‌آباد- رئیس کل دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی جلوی انحصارگرایی را در بعضی بیمارستان‌ها بگیرد، از افزایش پرونده‌های تخلفاتی در این حوزه ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر بدری ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران در سخنانی با بیان اینکه برنامه‌های متعددی در دستور کار است تا بتوانیم روند افزایش پرونده‌ها را متوقف کنیم، اظهار داشت: جای نگرانی دارد که اتفاقاتی رخ دهد، پرونده‌هایی تشکیل شود و وارد تشکیلات قضائی شود.

نظارت‌های علوم پزشکی تاکنون مؤثر نبوده است

وی با بیان اینکه باید آمار پرونده‌ها کاهش یابد و دعاوی را متوقف کنیم، عنوان کرد: راهکارهای لازم را در جلسات پیشگیری برای دستگاه‌ها ارائه می‌دهیم.

رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به اینکه سه نوع پرونده وارد تشکیلات قضائی می‌شود، ادامه داد: یک نوع پرونده‌هایی بوده که مربوط به دعاوی مردم مانند نزاع، تصادفات و… است، یک نوع از پرونده‌ها دعاوی دولت علیه مردم مانند تصرفات اراضی، قطع درختان و… است و نوع سوم پرونده‌هایی بوده که مربوط به دعاوی تخلفات دستگاه‌های دولتی است.

بدری با بیان اینکه بازرسی‌هایی به خصوص از سوی نظام پزشکی در حوزه درمان استان استان صورت گرفته است، افزود: ما در دو حوزه بیشترین پرونده‌ها را داشته‌ایم که یکی مربوط به شهرداری‌ها و دیگری مربوط به دانشگاه علوم پزشکی است.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی نظارت مؤثری در بیمارستان‌ها باید داشته باشد تا بتواند جلوی تخلفات و صدماتی که مردم می‌بینند را بگیرد، تصریح کرد: متأسفانه این نظارت‌ها تا کنون مؤثر نبوده است، پرونده‌های زیادی در نظام پزشکی تشکیل شده و تخلفات در حال رسیدگی است.

ابزار نگرانی از افزایش پرونده‌های تخلفاتی

رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه آمار پرونده‌های وارده به کمیسیون نظام پزشکی نیز رو به افزایش است، عنوان کرد: در سال ۹۶ تعداد این پرونده‌ها ۱۱۲ مورد بوده و در سال ۹۷ تعداد ۱۸۰ پرونده وارد سیستم تخلفات نظام پزشکی استان شده است.

بدری با تاکید بر اینکه این امر جای نگرانی دارد، گفت: مسئله‌ای که در این رابطه قابل توجه بوده این است که باید نظارت‌ها افزایش پیدا کند و دانشگاه علوم پزشکی جلوی انحصارگرایی را در بعضی بیمارستان‌ها بگیرد.

وی، بیان داشت: دانشگاه علوم پزشکی پزشکان متخصص را از مناطق مختلف جذب کند و این وضع خاتمه پیدا کند.

رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه در حوزه شهرداری‌ها و شورای شهرها تخلفاتی گزارش شده است، افزود: این تخلفات مربوط به قراردادها و سو استفاده‌هایی که از آنها صورت گرفته، است، سازمان بازرسی کشور در این زمینه‌ها مأمور شده تا شفاف سازی کند و شهرداری‌ها و شورای شهرها را وادار کند که قرار دادها را به بازرسی ارائه کنند و اگر در روند تنظیم قرار دادها و برگزاری مناقصه‌ها و مزایده‌ها تخلفی صورت گیرد با تخلف به موقع برخورد شود.

کد خبر 4606442

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =