دفاع از جایگاه شوراها به دلیل احترام گذاشتن به رأی مردم است

سنندج - رئیس شورای شهر سنندج گفت: اعضای شوراها به نادیده گرفتن جایگاه شورا نزد مسئولان انتقاد دارند، اما این انتقادات به خاطر منافع شخصی نیست بلکه آنها به دنبال حفظ حرمت رأی مردم هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید غریب سجادی ظهر امروز در همایش شوراهای شهرستان سنندج، اظهار داشت: در هر مراسمی که در خصوص شوراها برگزار می‌شود، همه به انتقاد از نادیده گرفتن جایگاه شوراها توسط برخی از مسئولان اشاره می‌کنند چرا که بیشترین مشکل ما این است که هنوز هم جایگاه واقعی شوراها برای مسئولان ناشناخته مانده است.

وی افزود: اگر ما به عنوان عضوی از شورا از جایگاه خود و دیگر اعضای شورا دفاع می‌کنیم و از مسئولان انتقاد داریم به دنبال منافع شخصی نیستیم بلکه در راستای احترامی است که برای رأی مردم قائل هستیم.

رئیس شورای شهر سنندج ادامه داد: هم مسئولان و هم اعضای شورا باید این را بدانند که جایگاهی که به دست آورده‌اند به واسطه احترامی است که مردم برای آنان قائل هستند و نباید مغرور شوند و باید به دنبال نظارت و پیگیری امور مدیریتی در راستای خدمت به مردم باشند.

سجادی یادآور شد: شورا توان و قدرت این را دارند که در بسیاری از مسائل و مشکلات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و غیره دخالت کنند ولی ساختاری برای این مهم تعریف نشده است تا همچنان نقش شوراها در اداره امور کمرنگ باشد.

وی بیان کرد: در کنار اینها سطح توقع مردم نیز از شوراها بسیار بالا رفته در حالی که شوراها در جایگاه مسئولیتی اختیاری ندارند و مردم نیز انتظاراتی دارند که از جایگاه و توان شوراها خارج است.

رئیس شورای شهر سنندج گفت: اگر همانگونه که ما حرمت مسئولان را می‌گیریم آنها نیز حرمت ما را نگه داشته و جایگاه ما را به رسمیت بشناسند دیگر هیچیک از اعضای شورا به خود اجازه نمی‌دهد که از جایگاه ارزشمندی که در اختیار آنها قرار گرفته سو استفاده کنند.

کد خبر 4606449

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =