شورا باور بودن مسئولان توسعه مناطق شهری و روستایی را بدنبال دارد

سنندج - رئیس شوراهای اسلامی شهرستان سنندج گفت: بسیاری از مشکلات سطح شهرها و روستاها با مشارکت شوراها و دولت به راحتی مرتفع می‌شود ولی باید در دهله اول مسئولان شورا باور باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، مظفر جمشیدنژاد ظهر امروز در همایش شوراهای شهرستان سنندج، اظهار داشت: با تشکیل شوراها تغییرات بسیار خوبی در مدیریت شهرها و روستاها به وجود آمد و کارهای توسعه‌ای بسیاری نیز در این مناطق انجام شده است.

وی افزود: امروز دیگر ۲۲ سال از عمر شوراها می‌گذرد و تمام آزمون و خطاهایی که می‌بایست شکل می‌گرفت، انجام گرفته و شوراها تجربیات خوب و ارزنده‌ای دارند که می‌توانند در اختیار دولت قرار دهند.

رئیس شوراهای اسلامی شهرستان سنندج ادامه داد: اعتبارات خاصی هر سال به دهیاری‌ها داده می‌شود که بدون مصوبه شورا نمی‌توان حتی یک ریال آن را نیز در جایی هزینه کرد و همین امر به معنای حمایت دولت و مقبولیت شوراها نزد دولت است.

جمشیدی نژاد یادآور شد: دولت و شوراها امروز دیگر به لازم و ملزوم دیگر تبدیل شده اند و اگر هر دو جایگاه واقعی خود را داشته باشند و در کنار هم حرکت کنند موفقیت‌های بسیاری را به دنبال خواهد داشت.

وی بیان کرد: جایگاهی که به ما واگذار شده باید به خوبی در راه توسعه منطقه خود از آن استفاده کنیم و با همکاری مسئولانی که جایگاه ما را پذیرفته اند مشکلات پیش روی شهر و روستا را برداشته و البته در این میان هنوز هم مدیرانی هستند که شورا باور نیستند که باید به آنان ثابت کنیم این نگرش صحیح نیست.

رئیس شوراهای اسلامی شهرستان سنندج گفت: متأسفانه در برخی از روستاها نیز شاهد هستیم که جایگاه دهیار و شورا عوض شده و شوراها باید بدانند که فقط ناظر بر عملکرد دهیاران هستند و نباید در کار آنان دخالتی داشته باشند که اگر همین مورد را به خوبی انجام دهیم باور پذیری مسئولان به شوراها تحقق می‌یابد.

کد خبر 4606461

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =