ملتی که اصالت دارد برای غرب نیرو تربیت نمی‌کند

همدان - امام جمعه همدان با بیان اینکه ملتی که اصالت دارد برای غرب نیرو تربیت نمی‌کند، گفت: برخی بندهای سند ۲۰۳۰ مخالف تعالیم دینی است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی پیش از ظهر پنجشنبه در یادواره شهدای فرهنگی استان همدان با بیان اینکه طلبه‌ای که هفته جاری در همدان به شهادت رسید در کسوت روحانیت خود یک معلم بود، گفت: شهدا زنده هستند و در باطن مدیریت فرهنگی جامعه را بر عهده دارند.

وی با اشاره به برگزاری یادواره شهدای فرهنگی و با بیان اینکه این مجلس مرهون خون‌هایی است که در طول تاریخ برای انقلاب اسلامی به زمین ریخته شده است، گفت: جامعه و اسلام و فرهنگ را آن کسی که اسلام را نگه داشته حفظ کرده که همان شهدا هستند.

حمایت شهید از دین یک حمایت دائمی است

امام جمعه همدان با بیان اینکه حمایت شهید از دین یک حمایت دائمی است به جایگاه رفیع معلمان اشاره کرد و با بیان اینکه اگر کسی می‌خواهد از علم و دانش خود خیر ببیند باید به معلم احترام بگذارد، گفت: معلم، آموزگار، استاد دانشگاه و همه کسانی که در عرصه تعلیم و تربیت حضور دارند شایسته احترام هستند.

وی با بیان اینکه علم فقط آموختنی و خواندنی نیست بلکه بسیاری از چیزها در احترام به مقام معلم است به برخی مشکلات فرهنگیان اشاره کرد و گفت: معلم در واقع تربیت کننده قوه محرک انسانیت در جامعه است.

وی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش به موضوع معیشت معلمان باید توجه جدی داشته باشد، گفت: وزارت آموزش و پرورش مهمترین وزارتخانه است.

قلب تپنده جامعه در دست معلمان است

امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه معلمان در عرصه معیشت مظلومند، اظهار داشت: قلب تپنده جامعه که همان فرهنگ به شمار می‌رود در دست معلمان است.

آیت الله شعبانی با بیان اینکه در فرهنگ اسلامی ما توجه به معلم بسیار بوده است تا جایی که همه زندگی را می‌توان به پای معلم ریخت، گفت: در همه دولت‌ها آموزش و پرورش مظلوم واقع شده اما باید به این مسئله توجه شود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه این دغدغه را وزارت آموزش و پرورش دارد اما پیگیری بیشتر برای حل آن را از دولت می‌خواهیم، گفت: قشر معلم عزت نفس بالایی دارد.

امام جمعه همدان به سند ۲۰۳۰ نیز اشاره کرد و با بیان اینکه برخی در آموزش و پرورش تفکراتی دارند که خاص است، اظهار داشت: آموزش و پرورش جای معلمان متدین است اما گاهی برخی بندهایی از این سند که مخالف تعالیم دینی است از سوی کسانی که تفکر لیبرالی دارند مطرح می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه ملتی که اصالت دارد برای غرب نیرو تربیت نمی‌کند اظهار داشت: ایران در آموزش و پرورش معلمانی دارد که می‌توانند در عرصه عمل به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش قدم بردارند چرا که این سند مطابق با آموزه‌های دینی است.

آیت الله شعبانی همچنین خطاب به وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در استان همدان جوانان نخبه بسیاری وجود دارند که می‌توانند در عرصه مدیریت آموزش و پرورش مؤثر باشند، گفت: استان همدان حتی مدیرانی دارد که می‌توانند در عرصه کشور مطرح باشند.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه باید نخبه‌های مدیریتی را شناسایی کنیم، اظهار داشت: دولت باید طرحی ارائه کرده و از مدیران تحول آفرین استان همدان استفاده کند و فضای مدیریت بسته باز شود و خبرگان استان همدان به کار گرفته شوند.

کد خبر 4606480

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =