بازدید جوانان و نوجوانان از موزه دفاع مقدس سمنان برنامه‌ریزی شود

سمنا -مدیرکل حفظ آثارو ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان گفت: بازدید گروهی از موزه دفاع مقدس برای جوانان و نوجوانان در راستای اشاعه همکاری‌های این اداره کل با کانون پرورش فکری برنامه‌ریزی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ محمد حسن سلامی ظهر پنج شنبه در دیدار با مدیرکل کانون پرورش فکری استان سمنان به میزبانی این اداره کل، خواستار گسترش همکاری بین این دو نهاد فرهنگی شد و با بیان اینکه بازدید گروهی از موزه دفاع مقدس برای نوجوانان سمنانی برنامه‌ریزی می‌شود، بیان کرد: این حضور می‌تواند با همراهی والدین آنها تأثیر دو چندانی داشته باشد.

وی با بیان اینکه عملکرد کانون پرورش فکری در حوزه کودک و نوجوان در راستای ساختن آینده‌ای مطمئن برای کشور مهم تلقی می‌شود، خاطرنشان کرد: یکی از مباحثی که اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس طی چند سال اخیر به‌صورت جدی وارد شده حوزه کودک و نوجوان است.

برگزاری کارگاه‌های آموزشی با موضوع دفاع مقدس

مدیرکل بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس استان سمنان گفت: ادبیات دفاع مقدس، بسیار تأثیرگذار در این حوزه بوده و از سوی بنیاد حفظ آثار نیز کارگاه آموزش داستان‌نویسی با موضوع دفاع مقدس و ادبیات پایداری ویژه مربیان مهدهای کودک بهزیستی برگزار و قدم‌های خوبی در زمینه تولیدات فرهنگی برداشته است.

سلامی در ادامه با اشاره به همکاری‌های گسترده‌ای که بین کانون پرورش فکری و حفظ آثار می‌تواند باشد، گفت: با توجه به فعالیت تخصصی کانون در حوزه کودک و نوجوان، بنیاد آماده است با تعامل گسترده‌تر از پیش در حوزه‌های مختلف مانند ادبیات دفاع مقدس، اسناد دفاع مقدس، امور بانوان و…، امکانات خود را در اختیار مربیان توانمند کانون قرار دهد تا کودکان و نوجوانان از نتایج مثبت آن برخوردار شوند.

وی افزود: بازدیدهای گروهی اعضای کانون پرورش فکری از پارک‌موزه دفاع مقدس به ویژه اگر همراه با والدین صورت گیرد تأثیر بیش‌تری دارد و بانوان کانون پرورش فکری نیز می‌توانند از دوره‌های ضمن خدمت که به‌صورت حضوری و غیر حضوری در قالب معارف دفاع مقدس از سوی دفتر امور زنان برگزار می‌شود، بهره‌مند شوند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همچنین به استناد فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر این‌که «خاطرات جنگ، گنجینه تمام‌نشدنی برای آیندگان است»، تأکید کرد: دوران دفاع مقدس به منزله گنجی است که باید آن را استخراج و حفظ کرد.

اهمیت تبیین مفاهیم دفاع مقدس

مدیرکل کانون پرورش فکری استان سمنان نیز در این مراسم با بیان اینکه این ارگان یک عرصه متنوع با تفکر و سلایق گوناگون است، گفت: اگر در این حوزه، مفاهیم دفاع مقدس، دقیق تبیین شود می‌توان از آن بهره گرفت، از سوی دیگر ما معتقد هستیم که حوزه کودک و نوجوان، کار پایه‌ای و اساسی است و هرچه در این سنین کاشته شود ماندگاری‌اش بیش‌تر و پایدارتر خواهد بود.

نبی الله خدابخشی بیان کرد: اگر بازگویی خصایص دینی و رفتاری زمان جنگ که در قالب فعالیت اردویی برای اعضای کودک و نوجوان برگزار می‌شود از سوی روایت‌گری آگاه به زبانی هنرمندانه و با تصویرگری متناسب و قابل درک، انتقال داده‌شود، نتیجه‌بخش خواهد بود.

وی نیروی انسانی را مهم‌ترین سرمایه هر سازمان عنوان و خاطرنشان کرد: هرچه این سرمایه از کیفیت مطلوب و بالاتری برخوردار باشد، موفقیت، بقا و ارتقای سازمان بیشتر خواهد شد.

کد خبر 4606523

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =