تخلفات نمایشگاه کتاب نسبت به سال گذشته یک‌سوم شده است

رئیس بدوی رسیدگی به تخلفات ناشران داخلی نمایشگاه کتاب تهران گفت: جدیت در اجرای آرای صادره‌ دوره‌های گذشته، باعث کاهش تخلفات نمایشگاه تا یک سوم مقدار پیشین شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، داریوش رضوانی رئیس بدوی رسیدگی به تخلفات ناشران داخلی سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: از ۲۸۴ رأی صادره طی ۸ روز اول برگزاری نمایشگاه، ۱۲۳ رأی برای ناشران صادر شد و در این میان ۱۶ مورد از آرای صادره منجر به تعطیلی یک‌روزه، و نصف روزه شده است.

وی در تشریح آرای صادره گفت: تعطیلی تا پایان نمایشگاه ۴ مورد، اخطار کتبی، درج در پرونده و محرومیت از نمایشگاه‌های تهران در سال آتی و نمایشگاه‌های استانی ۳۷ مورد، و جمع‌آوری، اخطار کتبی، درج در پرونده، اخذ تعهد و قطع دستگاه‌های پوز هم ۶۶ مورد بوده است.

رئیس بدوی رسیدگی به تخلفات ناشران داخلی درباره آمار موضوعی تخلفات ناشران داخلی تا پایان هشتمین روز نمایشگاه گفت: نقد کردن بن ۲ مورد، فروش کتاب افست به جای اورجینال یک مورد، فروش کتاب غیرمرتبط با موضوع سالن ۴ مورد، واگذاری غرفه به غیر، یک مورد، ارایه‌ی فروش کتاب‌های سایر ناشران و فروش کتاب‌های بدون شناسنامه ۶۱ مورد، فروش کالاهای غیرکتاب ۲۱ مورد، عدم رعایت سایر مقررات ۲۷ مورد، و فروش کتاب فاقد مجوز از وزارت ارشاد ۶ مورد از میان مجموع ۱۲۳ مورد رأی صادر شده را تشکیل داده است.

رضوانی همچنین از کاهش تعداد محرومان ناشران داخلی به‌دلیل تخلف در مقایسه با سال گذشته خبر داد و گفت: سال گذشته، حدود ۹۰ ناشر داخلی به دلیل تخلف، محروم شده بودند ولی امسال تا پایان هشتمین روز نمایشگاه تنها ۳۷ ناشر دچار محرومیت شده‌اند که نسبت به سال گذشته با کاهش بیش از ۶۰ درصدی روبرو هستیم.

وی در پایان، علت کاهش تخلفات ناشران را ریشه در ثبات رای‌های سال گذشته دانست و گفت: پس از اینکه آرای صادره در دوره‌های گذشته، در تجدیدنظر تأیید شد و هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات نیز با قاطعیت بر اجرای حکم تاکید کرد، موجب شد شرکت‌کنندگان در نمایشگاه با جدیت بیشتری قوانین را رعایت کنند و همین امر باعث شده آمار تخلفات در این دوره به یک سوم کاهش پیدا کند.

کد خبر 4606585

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =