آموزش مهم‎ترین مولفه‌ آمادگی در برابر تحرکات دشمن است

معاون عملیات ارتش گفت: آموزش یکی از مهم‎ترین مولفه‌های آمادگی در برابر تحرکات دشمن و پایداری امنیت است.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر دریادار دوم سید محمود موسوی معاون عملیات ارتش جمهوری اسلامی ایران، در همایش سراسری تربیت و آموزش آجا با اشاره به این‌که برای دفاع از کشور باید بتوانیم تجهیزات را بسازیم و با استفاده از نیروی انسانی از مرزهای کشورمان دفاع کنیم، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند باید همیشه هوشیار و آماده باشیم.

وی ادامه داد: آموزش یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های آمادگی در برابر تحرکات دشمن و پایداری امنیت است و این مؤلفه یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که سایر موارد زیر سایه آن شکل می‌گیرد.

امیر دریادار دوم موسوی با بیان این‌که ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار دیگر نیروهای مسلح وظیفه تولید امنیت را دارد، گفت: آموزش و تربیت باعث به وجود آمدن نیروی انسانی کیفی و تولید امنیت است.

معاون عملیات ارتش با بیان این‌که در ارتش، آموزش باید با یک برنامه‌ریزی مشخص انجام شود، افزود: با توجه به تهدیدهای دشمن، ارتشی موفق خواهد بود که به آموزش توجه ویژه‌ای داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه کارکردهای آموزش در عملیات، عمده‌ترین شاخص بهره‌وری در مراکز آموزشی و رسیدن به سطح مهارت است، خاطرنشان کرد: تأثیر آموزش در عملیات و حین درگیری خود را نشان خواهد داد و فرماندهی موفق خواهد بود که به خوبی نیروهای خود را آموزش داده و از ظرفیت‌های آن‌ها به خوبی استفاده کند.

معاون عملیات ارتش گفت: افزایش بهره‌وری، احساس مسئولیت، اثربخشی در مأموریت‌ها، رشد و ارتقای شغلی، سرعت عمل در مأموریت، ایجاد اعتماد به نفس، بهترین استفاده از تجهیزات و افزایش سطح روحیه از ویژگی‌های آموزش است.

کد خبر 4606726

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =