قهرمانی آبادان در لیگ برتر بسکتبال رنگی تمام ایرانی داشت

آبادان - امروز تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در حالی عنوان قهرمانی لیگ برتر را از آن خود کرد که تمام بازیکنانش ایرانی بودند و این اولین قهرمانی ایرانی در شهر اولین ها رقم خورد.

به گزارش خبرنگار مهر، چهارمین دیدار فینال لیگ برتر بسکتبال عصر امروز از ساعت ۱۶ در محل سالن ۱۷ شهریور آبادان و میان تیم‌های بسکتبال پالایش نفت آبادان و شهرداری گرگان برگزار شد.

به رغم ظرفیت بسیار کم سالن ۱۷ شهریور در پذیرش تماشاچی اما بیش از دو هزار تماشاچی از ساعت ۱۴ برای تماشای بازی خود را به داخل سالن رسانده بودند و تعداد زیادی نیز که جایی برای بودن در سالن برایشان نبود به رغم گرمای هوا، بازی را از پشت درب سالن دنبال می‌کردند.

در بازی امروز نیز تعدادی از هواداران تیم پتروشیمی بندر امام در حمایت از تیم هم استانی خود به سالن آمده بودند و همسو با سایر تماشاچی‌ها از ابتدا تا انتهای بازی به طور مرتب بازیکنان نفت را تشویق می‌کردند، در میان تماشاگران تعدادی آبادانی نیز به چشم می‌خورد که از چند روز پیش از دیگر شهرهای کشور برای حمایت و تشویق تیم به آبادان آمده بودند.

امروز سالن ۱۷ شهریور آبادان همچون روز گذشته میزبان حضور برخی مسئولان گرگانی اعم از معاون شهردار و بعضی از اعضای شورای شهر گرگان بود ضمن اینکه برخی از هواداران این تیم برای تشویق و حمایت از تیم شأن به آبادان آمده و میهمان آبادانی‌ها بودند.

امروز در حالی تیم‌های بسکتبال پالایش نفت و شهرداری گرگان به مصاف یکدیگر رفتند که نفتی‌ها که دو دوره نایب قهرمانی را در کارنامه خود دارند مصمم به کسب قهرمانی در خانه بودند و شهرداری گرگان این پدیده نوظهور لیگ برتر هم به دنبال کشاندن بازی به دور پنجم در گرگان برای بهره مندی از تماشاگرانشان برای شکست نفتی‌ها بودند.

در نیمه نخست این دیدار هر دو تیم بازی فشرده و پایاپایی را از خود به نمایش گذاشتند به طوری که کوارتر نخست با نتیجه ۱۴ بر ۱۱ به سود گرگانی‌ها و کوارتر دوم با کسب نتیجه ۱۳ بر ۱۰ به سود نفتی‌ها و در نهایت نیمه نخست با نتیجه برابر ۴۴ خاتمه یافت تا هر دو تیم در سر جمع امتیازآوری با یکدیگر برابر باشند.

دو تیم در حالی نیمه دوم را آغاز می‌کردند که خستگی ناشی از بازی‌های سخت و پی در پی فینال جسم بازیکنان هر دو تیم را دربر گرفته بود و این دیدار کیفیت بازی روز گذشته را نداشت، البته امروز پرتاب‌هایمان سه امتیازی داورپناه کاپیتان آبادانی‌ها نیز در مواردی تبدیل به گل نشد و آه از نهاد تماشاچیان بلند شد و آنان با سر دادن شعار از او می‌خواستند که سه امتیازی بزند.

کوارتر سوم و چهارم این دیدار نیز با نتیجه ۱۷ بر ۱۳ و ۱۷ بر ۱۶ و در مجموع با نتیجه ۵۸ بر ۵۵ به سود نفتی‌ها پایان یافت تا آبادانی‌ها بعد از سال‌ها به آنچه حقشان بود برسند.

در بازی امروز هم خبرنگاران که جایگاهشان توسط تماشاگران تصاحب شده بود چاره‌ای نداشتند جز اینکه بازی را از کنار دست سایر مسئولان و از محلی نزدیک به زمین بازی ببینند و خوبی اش این بود که خبرنگاران از توهین و دشنام در امان ماندند.

پس از اتمام زمان بازی و کسب عنوان قهرمانی بازی‌های لیگ برتر شور و هیجانی خاص و مضاعف سالن محل برگزاری مسابقه را پر کرد و همه تماشاچیان با در آغوش کشیدن یکدیگر این قهرمانی سخت اما شیرین را به یکدیگر تبریک می‌گفتند، در این میان شور، شعف و شادی مسئولان پر تعداد آبادانی حاضر در سالن نیز دیدنی بود.

کد خبر 4606766

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =