دشمن تلاش می کند جوانان کشور را ترور فکری کند

‌مشهد- رئیس سازمان صدا و سیما گفت: امروز دشمنان به ترور شخصیت و فکر روی آورده اند و این جنگ بسیار سخت‌تر و پیچیده‌تر از درگیری نظامی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی صدا و سیما مرکز خراسان رضوی، دکتر عبدالعلی علی عسکری در همایش چهلمین سالگرد شهادت استاد شهید مطهری در فریمان اظهار کرد: شهید مطهری در زمانه‌ای که جریان‌های فکری تحت تأثیر اندیشه‌های التقاطی غرب و شرق بودند با تولید فرآورده‌های فکری در مقابل آنها مقاومت و اندیشه اسلامی را احیا کرد.

وی افزود: این شهید والا مقام با درک نیازهای فکری جوانان و مردم زمانه خود در مقابل حمله جریان‌های غرب و شرق زده سینه سپر کرد و به هدایت جامعه خود پرداخت.

علی عسکری تصریح کرد: معلم شهید انقلاب تفکرات التقاطی را به خوبی می‌شناخت و رفتارهای خزنده را درک می‌کرد و سعی در جدا کردن سره از ناسره و جلوگیری از نفوذ عناصر التقاطی به داخل نیروهای انقلابی داشت.

رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به ایدئولوژی‌های شکل گرفته در دوران زندگی شهید مطهری گفت: شهید مطهری در مقابل ایدئولوژی انحرافی و التقاطی، ایدئولوژی اسلامی را مطرح کرد و در سخنرانی‌ها، نوشته‌ها و آثارش این اندیشه‌ها را تبیین می‌کرد.

علی عسکری با اشاره به تاریخ دوره پهلوی گفت: غربی‌ها بعد از تحمیل رضاخان به ایران، درصدد اسلام زدایی بودند و در شمال کشور نیز اندیشه‌های کمونیستی در حال رشد و گسترش اندیشه‌های کمونیستی بود و با حمایتی که دو ابرقدرت از این دو جریان فکری داشتند، کشور از نظر فکر و اندیشه فضای متلاطمی را تجربه می‌کرد.

رئیس رسانه ملی گفت: شهید مطهری با هوشیاری تمام رگه‌های افکار التقاطی غربی و شرقی را بازشناسی کرد و در مقابل آنها ایستاد.

وی با بیان اینکه شهید مطهری اهل بصیرت فکری و سیاسی و انسانی جامع، فرهیخته و جامعه شناس بود اظهار کرد: امروز درگیر جنگ فرهنگی و جنگ نرم هستیم، اگر در روزهای نخست انقلاب شخصیت‌های مهم کشور را ترور فیزیکی می‌کردند امروز دشمنان بیشتر به ترور شخصیت و فکر روی آورده اند و این جنگ بسیار سخت‌تر و پیچیده‌تر است.

رئیس رسانه ملی به دور اندیشی امام خمینی (ره) و تربیت نیروهایی اندیشمند و اثرگذار برای هدایت فکری جامعه اسلامی اشاره و تصریح کرد: زمانی که استاد مطهری به شهادت رسید بسیاری از دانشجویان و جوانان انقلابی به امام خمینی مراجعه می‌کردند و از ایشان می‌پرسیدند که برای ادامه راه استاد مطهری باید به سراغ چه کسی برویم و امام هم خیلی صریح می‌گفتند به آ سید علی آقای خامنه ای مراجعه کنید.

رئیس رسانه ملی افزود: مقام معظم رهبری چه در دوران پیش از انقلاب در مشهد و چه در دوران بعد از انقلاب در تهران و چه در ایام ریاست جمهوری همواره در میان کانون‌های فکری جوانان انقلابی حضور داشته و تأثیرات فراوانی در هدایت فکری آنها داشته اند.

علی عسکری به سه دهه رهبری کم نظیر رهبر معظم انقلاب بعد از امام راحل اشاره کرد و گفت: ایشان در این مدت با همین هدایت و تأثیرگذاری بر نسل‌های مختلف جامعه توانستند کشور را از گردنه‌های بسیار سختی با موفقیت عبور دهند و در حالی که دشمن آرزو داشت ما چهل سالگی انقلاب مان را نبینیم اما امروز با اقتدار دهه پنجم انقلاب اسلامی را آغاز کرده ایم و با مبنا قرار دادن بیانیه مهم گام دوم به افق‌هایی بلند می‌نگریم.

وی در ادامه تاکید کرد: این بیانیه بعد از حضور شکوهمند مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و حیرت دشمنان انقلاب پیامی ماندگار به دنیا صادر کرد که نظام جمهوری اسلامی مقتدر ایستاده و به پیش می‌رود.

رئیس سازمان صدا و سیما بیان کرد: بیانیه گام دوم بیانیه‌ای فوق العاده است که با تکریم و اشاره به هوشمندی ملت ایران آغاز می‌شود و نقشه راه را برای چهل سال دوم انقلاب تبیین و مشخص کرده است.

کد خبر 4606985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =