برا ی درمان مشکل بودجه نداریم/ نقدینگی کم است

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد بیمه شدگان به دلیل مشکلات اقتصادی به بخش درمان مستقیم مراجعه می کنند، گفت: این امر باعث می شود خدمات پاسخگوی تعداد زیاد آنها نباشد.

مهدی درخشان در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این سوال که آیا بودجه بخش درمان سازمان تأمین اجتماعی پاسخگوی ارائه خدمات به بیمه شدگان گفت: در بخش درمان مشکل بودجه‌ای نداریم بلکه مشکل ما نقدینگی است.

وی گفت: بخشی از بودجه وابسته به حق بیمه است و بخشی از حق بیمه را دولت باید بپردازد که آن هم پرداخت نمی‌شود و گاهی نقایصی که پیش می‌آید و مطالبات مراکز طرف قرار داد به تعویق می‌افتد برای این است که نقدینگی که هر ماه باید به دست ما برسد کفاف مستمری‌ها را بیشتر نمی‌دهد و به بخش‌های دیگر نمی‌رسد.

معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی در مورد اینکه خدمات درمانی تأمین اجتماعی نسبت به گذشته کم شده است یا خیر؟ تاکید کرد: این چند ساله خدمات زیاد هم شده است به طوری که طی ۴ سال گذشته به اندازه ۱۵ سال گذشته تجهیزات پزشکی، تعداد تخت‌ها، اتاق عمل و… افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: مشکلاتی که امروز وجود دارد به دلیل تنگناها و مشکلات اقتصادی مردم است چرا که باعث شده ۹۰ درصد بیمه شدگان تمایل به استفاده از درمان مستقیم را داشته باشند در حالی که طبق قانون باید یک سوم به بخش مستقیم مراجعه کنند و دو سوم نیز خرید خدمات داشته باشیم.

درخشان با اشاره به اینکه ایران تنها کشوری است درمان مستقیم دارد، گفت: در هیچ کشوری درمان مستقیم وجود ندارد و فقط خرید خدمت انجام می‌دهد اما در ایران علاوه بر خرید خدمت، ارائه خدمات درمانی در بخش درمان مستقیم نیز انجام می‌شود و همه بیمه شدگان تأمین اجتماعی به این مراکز درمانی مراجعه می‌کنند به همین دلیل خدمات پاسخگوی تعداد زیاد آنها نیست.

کد خبر 4607548

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =