۲۵۵۰ دانشجو در خوابگاه‌های دانشگاه دامغان اسکان دارند

دامغان - رئیس دانشگاه دامغان از تحصیل پنج هزار و ۴۰۰ دانشجو در این دانشگاه خبر داد و گفت: از این تعداد دو هزار و ۵۵۰ نفر دانشجو دختر و پسر در خوابگاه‌های ملکی و استیجاری سکونت دارند.

عبد العلی بصیری به مناسبت هفته خوابگاه‌های دانشجویی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه دو هزار و ۵۵۰ نفر دانشجوی دختر و پسر در خوابگاه‌های ملکی و استیجاری دانشگاه دامغان سکونت دارند، ابراز داشت: از این تعداد دو هزار و ۱۰۰ نفر دانشجو پسر و دختر در خوابگاه‌های ملکی و ۴۵۰ نفر دانشجو پسر دیگر در خوابگاه استیجاری به تحصیل در این دانشگاه مشغول هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دانشگاه دامغان با کمبود خوابگاه برای ۵۰۰ نفر دانشجو پسر و ۱۰۰ نفر خوابگاه برای دانشجویان متأهل مواجه است، اضافه کرد: ساخت و تجهیز خوابگاه‌های دانشگاه در دستور کار قرار دارد.

رئیس دانشگاه دامغان بابیان اینکه این دانشگاه پنج هزار و ۴۰۰ دانشجو دارد، ابراز داشت: این تعداد دانشجو در ۶۵ رشته و گرایش مشغول به تحصیل هستند.

بصیری با بیان اینکه ۱۵۲ نفر عضو هئیت علمی دانشگاه دامغان هستند، تصریح کرد: از این تعداد چهار نفر استاد تمام، ۲۴ دانشیار و بقیه اعضا استادیار هستند.

وی افزود: دانشگاه دامغان دارای هشت دانشکده، ۵۸ آزمایشگاه، ۱۸ کارگاه، سه سایت، یک خانه ریاضی و یک لابراتور زبان است که در بحث پژوهشی دانشگاه دامغان جایگاه ۳۴ کشور را دارد.

به گزارش مهر، شهرستان دامغان شش دانشگاه دولتی و غیر دولتی دارد که ۱۷ هزار نفر دانشجو در این تعداد دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

کد خبر 4607734

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =