پروژه‌های اقتصاد مقاومتی را به سمت ایجاد زیرساخت ببریم

بیرجند- رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه در خراسان جنوبی احیای قنوات در روستاها به جلوگیری از مهاجرت کمک می کند، گفت: باید پروژه‌های اقتصاد مقاومتی را به سمت ایجاد زیرساخت ببریم.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ محمد زهرایی پیش از ظهر شنبه در حاشیه بازدید از کارگاه حوله بافی در جمع خبرنگاران بیان کرد: اقتصاد ما را تولید داخلی و ملی نجات می‌دهد و نه مذاکرات.

وی با بیان اینکه تولیدکنندگان ستارگان اقتصاد کشور و خراسان جنوبی هستند، افزود: این افراد نیازمند حمایت بوده که امید است مورد توجه دستگاه‌ها قرار گیرند.

زهرایی با اشاره به کارگاه حوله بافی بیرجند بیان کرد: طی هماهنگی‌های انجام شده، قرار است بخشی از حوله‌های احرام مورد نیاز حجاج توسط کارگاه‌های حوله بافی استان تولید شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور بیان کرد: در سال ۹۸ ویژه برنامه‌هایی برای مشاغل خانگی خراسان جنوبی به ویژه در حوله بافی و تبدیل آنها به قطب کشوری داریم که اگرچه کاری زمان بر است اما طی سال آینده می‌توان به جایی رساند.

وی با اشاره به سیل سال جاری در برخی نقاط کشور بیان کرد: برای انسجام و اتحاد و کنار هم جمع شدن نیاز به بحران نیست و در هر شرایطی باید با برنامه ریزی متحد باشیم.

سرهنگ زهرایی با بیان اینکه در خراسان جنوبی احیای قنوات در روستاها می‌تواند به اشتغال روستاییان و جلوگیری از مهاجرت کمک کند، افزود: باید پروژه‌های اقتصاد مقاومتی را به سمت ایجاد زیرساخت ببریم.

وی با اشاره به اجرای ۴۰ هزار پروژه عام المنفعه در کشور بیان کرد: از این تعداد ۱۷ هزار پروژه شروع شده و چند هزار هم آماده افتتاح است.

وی بیان کرد: رهبری ساماندهی گروه‌های جهادی را به ما تکلیف کردند که اقدامات زیادی در گروه‌های جهادی انجام شده و گروه به پشتوانه کشوری شدند.

وی با اشاره به نقش جهادگران در گام دوم انقلاب، بیان کرد: وظیفه بسیج سازندگی کمک به دولت در محرومیت زدایی و کمک به رفع دغدغه مردم است.

سرهنگ زهرایی بیان کرد: سومین مأموریت بسیج سازندگی اقتصاد مقاومتی و کمک به دولت در مردمی کردن اقتصاد مقاومتی است چراکه اگر مردم پای کار اقتصادی نیایند توفیقی حاصل نمی‌شود.

کد خبر 4607852

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =