نمونه‌برداری از غلات در دستور کار سازمان استاندارد است

کرج - رئیس سازمان ملی استاندارد با اشاره به اینکه نمونه‌برداری از غلات در دستور کار این سازمان است، گفت: این آمادگی وجود دارد تا از غلات در خود کِشت نمونه‌برداری شود.

به گزارش خبرنگار مهر، نیره پیروزبخت ظهر یکشنبه در جلسه دیدار با رؤسا و مدیران انجمن‌های صنفی کشور که در سالن اجتماعات سازمان ملی استاندارد ایران واقع در کرج برگزار شد، از صدور گواهی انطباق محصول برای محصولات دانش‌بنیان در کشور خبر داد و اظهار کرد: بر اساس این گواهی آزمایش‌ها لازم را انجام می‌دهیم تا در خصوص استاندارد بودن کالای مربوطه اطمینان داشته باشیم. برای صدور گواهی انطباق محصول چهار سال زمان گذاشته‌شده است تا قوانین لازم تدوین و تصویب شود.

وی در ادامه بابیان اینکه برای استانداردسازی محصولات رویکردهای جدیدی در دستور کار قرارگرفته است، تأکید کرد: رویکرد قبلی باید موردبازنگری قرار گیرد زیرا هر آنچه در طول روز با آن ارتباط داریم، باید دارای استاندارد باشد.

به گفته رئیس سازمان ملی استاندارد برخی کالاها نیازمند استاندارد اجباری و برخی نیز نیازمند استاندارد خود اختیاری است.

پیروزبخت بابیان اینکه نمونه‌برداری از غلات در دستور کار قرار دارد، اضافه کرد: این مهم یکی از موارد رویکرد جدید سازمان استاندارد برای استانداردسازی است. این سازمان آمادگی دارد تا از غلات در خود کشت نمونه‌برداری کند تا فرآیند نمونه‌برداری از غلات در انبارها کاهش پیدا کند.

لزوم تجدیدنظر در حوزه استانداردها

وی تصریح کرد: انجمن‌های صنفی کشور استانداردهای قدیمی را اعلام کنند تا در مورد آن‌ها تجدیدنظر صورت گیرد.

رئیس سازمان ملی استاندارد با اشاره به اینکه ۳۴ هزار استاندارد در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: درصدد هستیم با استفاده از ظرفیت‌های انجمن‌های صنفی در استانداردها تجدیدنظر کنیم.

پیروزبخت بابیان اینکه رویکرد نوین سازمان ملی استاندارد در سال رونق تولید، تجدید در حوزه استانداردها است، توضیح داد: سازمان استاندارد به دنبال تسهیل استانداردها بر اساس پیشرفت است.

وی بابیان اینکه در قانون جدید استاندارد سه اتاق تعاون، اصناف و اتاق بازرگانی لحاظ شده است، گفت: اگر اتاقی همکاری نمی‌کند خود این اتاق باید زیر سوال برود زیرا اگر نیازی به استفاده نبود در قانون نمی‌آمد.

سازمان ملی استاندارد از بخش خصوصی فرار نمی‌کند

رئیس سازمان ملی استاندارد با تأکید بر اینکه در قوانین جدید استاندارد خود را ملزم به پاسخگویی به همه واحدهای صنفی می‌دانیم، بیان کرد: حضور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در شورای استاندارد معین‌شده است.

به گفته پیروزبخت، سازمان ملی استاندارد از بخش خصوصی فرار نمی‌کند.

وی از تعیین مدیرانی در هر حوزه اعم از فولاد و لوله اتصالات فولادی خبر داد و عنوان کرد: کارگروه‌های متفاوتی در استاندارد تشکیل می‌شود که در جلسات عمومی ماحصل کار آن‌ها ارائه خواهد شد.

کد خبر 4608774

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 5 =