نیروی کار با دانش و ماهر در تحقق رونق تولید نقش مؤثری دارد

سنندج - مدیر کل فنی و حرفه ای کردستان گفت: نیروی کار با دانش و ماهر مهمترین اصل در راستای تحقق رونق تولید در کشور است.

به گزارش خبرنگار مهر, سیدجمیل احمدی پیش از ظهر امروز در همایش رونق تولید, اظهار داشت: در تمامی کشورهای توسعه یافته برای ماندگاری واحدهای تولیدی و صنعتی آموزش‌های مهارتی و آشنایی نیروی انسانی با فناوری‌های نوین در دستور کار واحدهای تولیدی قرار می‌گیرد.

وی افزود: آموزش نیروهای انسانی ماهر را باید به عنوان یک سرمایه گذاری در راه اندازی واحدهای تولیدی دانست نه هزینه و بحث توسعه بصورت مستقیم با آموزش نیروی انسانی ماهر گره خورده است.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان کردستان ادامه داد: در حال حاضر ظرفیت بسیار خوبی برای ارتقای توان نیروهای انسانی واحدهای تولیدی و صنعتی در مراکز فنی و حرفه‌ای وجود دارد و ما آمادگی را داریم که تمام نیروهای کار در این واحدها را با فناوری‌های روز آشنا کنیم.

احمدی یادآور شد: همچنین مشوق‌های قانونی خوبی داریم که در جوار واحدهای تولیدی و صنعتی برای احداث مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای مجوزهای لازم را صادر کنیم تا شاهد ارتقای دانش نیروی انسانی این واحدها باشیم.

وی بیان کرد: در تمام کشورهای توسعه یافته یکی از ارکان توسعه تولید, آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای نیروهای انسانی است چرا که اگر تمام منابع مالی و سخت افزاری در اختیار تولیدکننده باشد اما نیروی ماهر را نداشته باشیم نمی‌توان از واحدهای تولیدی بهره‌وری لازم را داشت.

کد خبر 4608876

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =