حمایت از تولیدکننده لازمه رونق تولید / مدیران ریسک پذیر باشند

سنندج - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: حمایت از تولیدکنندگان دیگر انتخاب مسئولان نیست بلکه یک ضرورت است و تنها با این کار می‌توان به رونق تولید رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین فیروزی پیش از ظهر امروز در همایش رونق تولید اظهار داشت: جنگ اقتصادی و تحریم‌هایی که آمریکا بصورت یکجانبه در چند سال گذشته علیه ایران به راه انداخته است امروز دیگر مورد حمایت کشورهای متعهد آنها نیست و خود آمریکایی‌ها نیز آنگونه که ادعا می‌کنند نتوانسته‌اند اهداف خود را در این زمینه پیاده کنند.

وی افزود: در این جنگ اقتصادی ملت ایران با همدلی، شجاعت، شهامت و همکاری که با تمام تولیدکنندگان عنوان سربازان حوزه اقتصادی کشور داشتته اند، توانسته‌اند پیروز باشند و امروز بیش از هر چیز دیگری باید تولیدکنندگان را مورد تکریم قرار داد و احترام به آنها به یک ضرورت تبدیل شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان ادامه داد: اگر تولیدکنندگان و سرمایه گذاران در این جنگ اقتصادی و با هدف رسیدن به خود کفایی در بسیاری از مسائلی که نیاز امروز جامعه است، ورود پیدا نمی‌کردند امروز با مشکلات و معضلات بسیاری مواجه بودیم.

فیروزی یادآور شد: تحریم‌های آمریکا علیه ایران در این چند سال باعث شده در بسیاری از زمینه‌ها پیشرفت‌های قابل توجهی داشته باشیم و حتی اگر این تحریم‌ها نیز اعمال نمی‌شد باید رویکرد ما نسبت به وابستگی به دیگران تغییر می‌کرد تا دیگر زیر سلطه هیچ قدرتی در دنیا نباشیم.

وی بیان کرد: مهمترین سیاستی که در مقابل این مسئله باید انجام داد تا به موفقیت برسیم، حمایت از تولید و مصرف کالاهای داخلی است و هیچ تئوری دیگری نمی‌تواند ما را از این شرایط سخت خارج کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان در ادامه گفت: امروز دیگر حمایت گرایی و حمایت از تولیدکننده یک انتخاب برای مسئولان نیست بلکه به یک ضرورت تبدیل شده و اگر مدیری به درستی این موضوع حساس را درک نکرده بدون شک در آینده با مشکل مواجه می‌شود.

فیروزی اظهار داشت: در راه حمایت از تولید و تحقق رونق تولید مدیران ما باید ریسک پذیر باشند و با شهامت از تمام ظرفیت‌هایی که در این راستا در اختیار دارند، استفاده کنند و از کسی نیز بابت بازخواست ترس و واهمه نداشته باشند.

وی افزود: مدیران ما باید هوشمند باشند و اجازه ندهند که حتی یک ریال از اعتبارات این استان به مرکز برگشت خورده و یا به استان دیگری انتقال داده شود بلکه باید برای جذب اعتبارات بیشتر برای کردستان بکوشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان ادامه داد: تمام قوانینی که در جمهوری اسلامی ایران وضع شده برای خدمت کردن به مردم است و اگر تفسیر ما از یک قانون منجر به خدمت به مردم نشد باید عینک دید و نگرش خود را نسبت به تفسیر آن قانون تغییر دهیم چرا که قانون برای خدمت به مردم بوده و بدون شک تفسیر ما از آن قانون اشتباه است.

فیروزی یادآور شد: مدیران ما اگر می‌دانند هوشمندی و ریسک پذیری لازم را برای پیشبرد اهداف توسعه‌ای در این استان ندارد و نمی‌توانند آنگونه که باید به مردم خدمت کنند، بهتر است با شهامت میز خود را رها کرده تا کسی در رأس امور قرار گیرد که توانایی پیش بردن کارها را داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به یکی دیگر از ظرفیت‌های توسعه‌ای کشور اشاره کرد و بیان کرد: بعد از جنگ اقتصادی دشمن، جنگ روانی و رسانه‌ای نیز نسبت به ملت ایران به راه افتاده تا امید را در بین مردم از بین ببرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: در جنگ اقتصادی مردم با حمایت از تولید و حفظ روحیه خود بر دشمن پیروز می‌شوند ولی در جنگ رانی که هر روز دشمنان در رسانه‌های مختلف خود در حال افزایش وحشت در جامعه هستند، باید سرداران و سربازان رسانه کشور در راستای تداوم روحیه امیدبخشی به ملت به درستی عمل کنند.

فیروزی اظهار داشت: نباید با بزرگنمایی مسائل پیش افتاده به دشمن اجازه دهیم که در راستای تخریب فضای کار و تولید فعالیت کند بلکه با بزرگ کردن یک نکته مثبت هر چند کوچک می‌توان در مقابل این جنگ روانی نیز به پیروزی رسید.

وی افزود: جنگ دوم بسیار مهم‌تر، حساس‌تر، و خطرناک‌تر از جنگ اول است و از همه کسانی که در این راه در حال فعالیت هستند درخواست داریم امید مردم را نابود نکرده و در راستای حمایت از کسانی که در راه توسعه و خدمت به مردم حتی یک کار کوچک انجام داده‌اند حمایت کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان ادامه داد: این همایش با هدف بستن میثاق بین مسئولان و تولیدکنندگان استان امروز برگزار شده تا نشان دهیم تمام همت خود را به کار می‌گیریم تا اجازه ندهیم حتی یک واحد تولیدی در کردستان تعطیل شود.

فیروزی یادآور شد: در تحقق رونق تولید نباید تنها به شعار دادن و صحبت کردن اکتفا کرد بلکه باید با برنامه محور بودن در راستای حمایت‌های عملی در تحقق رونق تولید گام برداریم.

وی بیان کرد: تسهیل و تسریع در روند صدور مجوز یک واحد تولیدی در چارچوب قانون یکی از بزرگترین حمایت‌ها از رونق تولید است و در این راه از هیچ مسئول و کارشناسی تعلل قابل پذیرش نیست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان با بیان اینکه نباید به هر بهانه‌ای به دنبال تعطیل کردن یک واحد تولیدی بود، گفت: هیچکدام از واحدهای تولیدی کردستان در حال حاضر آلوده کننده محیط زیست نیستند و در غیر این صورت نیز تعطیلی آن چاره کار نبوده و باید به واحد تولیدی متذکر شد و فرصت داد تا مشکل خود را حل کند.

فیروزی اظهار داشت: در سال جاری باید تلاش خود را به کار گیریم تا واحدهای فعال، فعال‌تر، واحدهای راکد، فعال و سرمایه گذاری‌های جدید برای احداث واحدهای تولیدی جدید انجام شود.

وی افزود: باید مردم را مجاب کرد که سرمایه‌های هر چند کوچک خود را وارد حوزه تولید کنند و سرمایه گذاران بومی را متقاعد کرد که در داخل استان سرمایه گاری کنند و به آنان این اطمینان داده شود که در این راه تمام حمایت‌های لازم از آنها صورت می‌گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان ادامه داد: برای این کار نیز در سال جاری منابع مالی بانک‌ها تأمین شده و از سوی بانک‌های دولتی ۱۰ هزار میلیارد تومان و از سوی بانک‌های خصوصی نیز پنج هزار میلیارد تومان به سرمایه گذارانی که در بخش تولید سرمایه گذاری کنند در راستای رفع مشکلات مالی کمک‌های خوبی صورت می‌گیرد تا در چرخه تولید قرار گیرند.

فیروزی یادآور شد: همچنین با توجه به بالا بودن شاخص بیکاری استان باید طرح‌هایی در اولویت سرمایه گذاری و احداث قرار گیرد که دارای بیشترین فرصت ایجاد شغل را داشته باشند.

وی در پایان سخنان خود به پنجره واحد سرمایه گذاری اشاره کرد و بیان کرد: در این واحد هر کارشناسی که از طرف یک دستگاه برای ارائه خدمت به تولیدکننده و سرمایه‌گذار انتخاب می‌شود باید تام‌الاختیار باشد و امضای وی امضای مدیرکل آن سازمان بوده و تعلل در صدور مجوزهای قانونی از سوی هیچکس به بهانه‌های واهی پذیرفتنی نیست.

کد خبر 4608938

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =