اجرای طرح کرسی مطالعات افغانستان و آسیای میانه در دانشگاه اهل بیت

طرح کرسی مطالعات افغانستان و آسیای میانه با حضور رئیس ناشران افغانستانی در ایران در دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع) مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع)، با حضور محمد ابراهیم شریعتی مدیر انتشارات عرفان و رئیس ناشران افغانستانی در ایران، طرح کرسی مطالعات افغانستان و آسیای میانه در دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع) مورد بررسی قرار گرفت.

در شروع جلسه مجریان طرح به ارائه گزارش کلی از پروژه مورد نظر، اهداف، برنامه‌ها و راهکارهای اجرایی کردن آن پرداختند.

در ادامه حجت‌الاسلام منصور میراحمدی، ضمن معرفی کوتاهی از دانشگاه به بیان ظرفیت‌های موجود برای اجرایی کردن طرح «کرسی مطالعات افغانستان و آسیای میانه» در دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع) پرداخت.

رئیس دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع) افزود: با بهره‌گیری از سرمایه علمی و عملی موجود در دانشگاه اراده مجموعه بر آن است تا با راه اندازی و گسترش این کرسی، پژوهشگران دو کشور ایران و افغانستان از دستاوردهای علمی و پژوهشی آن استفاده کنند.

در ادامه محمد ابراهیم شریعتی، رئیس ناشران افغانستانی در ایران به ارائه گزارشی از فعالیت‌های اجرایی و فرهنگی خود پرداخت و ضمن استقبال از طرح پیشنهادی مذکور؛ افغانستان شناسی را ایران شناسی دانسته و آمادگی خود را برای هر نوع همکاری در زمینه راه اندازی و گسترش «کرسی مطالعات افغانستان و آسیای میانه» اعلام کرد.

کد خبر 4611506

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =