ناآگاهی ازقوانین علت بخشی اززیان‌های مشترکین

شیراز- مدیردفتر بازرسی و کنترل لوازم اندازه گیری شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: بخش قابل توجهی از زیانهای وارده به مشترکین برق، به دلیل ناآگاهی نسبت به قوانین و مقررات است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید موثقی گفت: ناآگاهی و نداشتن اطلاعات دقیق و صحیح از مسائل قانونی اداره‌های خدمات رسان نظیر برق، سالانه خسارتهای فراوان مالی و جانی را به همراه داشته و دارد.

وی خاطرنشان کرد: قوانین و دستورالعمل‌ها در مورد شیوه دریافت انشعاب، اعمال هرگونه تغییر کمی و کیفی در انشعاب و شیوه عمل هنگام انجام معاملات مختلف و البته انجام اقدامات فنی بر روی شبکه داخلی برق واحدهای مختلف تجاری، خدماتی و مسکونی، شفاف بوده و در دسترس همه مشترکان قرار دارد و مشترکین و شهروندان با مراجعه به پرتال این شرکت می‌توانند در زمینه‌های مختلف اطلاعات لازم را کسب نمایند.

موثقی اضافه کرد: یکی از موضوعات مهم که امکان دارد موجب وارد شدن خسارت‌هایی به مشترکان شود، تغییر خودسرانه در قدرت خریداری شده برق توسط مشترکان است.

وی با اشاره به خطرها و خسارت‌های احتمالی تعویض خودسرانه کلیدهای منصوبه اشتراک برق توسط مشترکان، گفت: مشترکین برق در صورت نیاز به تغییر قدرت آمپراژ برق منصوبه باید درخواست استانداردسازی و افزایش قدرت قراردادی خود مطابق مقررات و آئین‌نامه تکمیلی تعرفه‌های برق ارائه دهد.

موثقی با بیان اینکه آمپراژ برق انشعاب واگذار شده به مشترک در قبض برق قید شده است، گفت: بر این اساس، اقدام مشترکین در استفاده از کلید یا فیوز با آمپراژ بیش از قدرت خریداری شده، مغایر با مفاد آئین نامه تکمیلی تعرفه‌های برق بوده و دستکاری در لوازم اندازه‌گیری محسوب می‌شود.

مدیر دفتر بازرسی و کنترل لوازم اندازه گیری توزیع برق شیراز ادامه داد: در صورت عدم توجه مشترکان به این موضوع و همچنین افزایش مصرف برق بیش از استانداردهای تعیین شده، مسئولیت خسارات وارد شده به شبکه و تأسیسات عمومی بر عهده مشترک خواهد بود و مطابق مقرارت با متخلف برخورد خواهد شد.

کد خبر 4611616

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =