استان‌های کشورنقشه راه تأمین منابع مالی سرمایه گذاری راتدوین کنند

همدان-مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران بر ضرورت تهیه نقشه راه تأمین منابع مالی سرمایه گذاری به صورت کاملاً شفاف برای تمامی استان‌ها تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد جمالی عصر چهارشنبه در کارگروه تأمین مالی سرمایه گذاری استان همدان با قدردانی به دلیل برگزاری جلسه نقشه راه تأمین منابع ملی استان همدان به عنوان استان پیشگام در این امر در کشور، گفت: این اقدام مثبت همدان و ایجاد تفاوت با سایر استان‌های کشور می‌تواند سرآغاز خوبی در استان و کشور باشد.

جمالی با اشاره به اهمیت حضور فرمانداران و بخشداران در این جلسات و تاکید بر تهیه پیش نویسی در خصوص نقش مهم فرمانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان در پیگیری امور مربوط به سرمایه گذاری در استان، به ارتباط مستقیم موضوع سرمایه گذاری با جرایم در دادگاه‌ها و مراجع قضائی و اهمیت نقش اقتصاد در کاهش بزهکاری در کشور اشاره کرد.

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران با تاکید بر اولویت قرار دادن مسائل اقتصادی و نقش کمک رسانی آن در سایر حوزه‌های امنیتی و سیاسی کشور گفت: همت همگانی در راستای رونق توسعه اقتصادی در استان و هدفمند بودن در این زمینه امری ضروری است.

جمالی با تاکید بر ضرورت تهیه نقشه راه تأمین منابع مالی به صورت کاملاً شفاف برای تمامی استان‌ها به ذکر اهمیت توسعه اقتصادی استان همدان پرداخت و اضافه کرد: ایجاد مدرسه، کتابخانه و خوابگاه همگی منجر به توسعه چرخه اقتصادی در استان همدان می‌شود.

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران افزود: قرار گرفتن استان همدان در مسیر جاده ابریشم و جایگاه مهم این استان در سطح کشور به لحاظ اقتصادی و نقش فعال نمایندگان همدان در مجلس و ارائه اطلاعات به روز و کامل در راستای معرفی استان همدان در سطح کلان اقداماتی قابل توجه است که به امر سرمایه گذاری قوت می بخشد.

جمالی با اشاره به توانمندی‌های استان همدان و شهرستان‌های این استان به ویژه شهرستان ملایر که دارای ظرفیت‌ها و امکانات خوبی است، گفت: می‌توان در راستای معرفی همدان به عنوان بهشت قطب‌های سرمایه گذاری در کشور اقدام کرد چراکه اقلیم‌های متفاوت در استان همدان مشاهده می‌شود.

وی بهره گیری از صنعت توریسم و گردشگری سلامت برای جذب سرمایه گذار در این حوزه را نیز مورد تاکید قرار داد و با اشاره به لایحه مشارکت عمومی و خصوصی برای طرح‌های زیربنایی بر پیگیری اجرایی شدن آئین نامه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان‌ها تاکید کرد.

کد خبر 4611930

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 12 =