۲۸۱ تشکل غیردولتی در استان سمنان فعالیت دارند

سمنان - مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان با بیان اینکه ۲۸۱ تشکل غیر دولتی در استان فعالیت دارند، گفت: از این تعداد ۱۴۳ سازمان به طور رسمی ثبت شده و فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر بینایی صبح پنج شنبه در نشست شورای نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد استان سمنان به میزبانی استانداری با بیان اینکه از مجموع ۲۸۱ تشکل غیر دولتی استان، تعداد ۱۴۳ سازمان ثبت شده هستند، ابراز کرد: ۱۳۸ سازمان مردم نهاد هنوز در سطح استان ثبت نشده و در مرحله تأیید اولیه وجود دارد.

وی افزود: از مجموع ۳۹۸ سازمان غیر دولتی، ۱۴۳ تشکل از استانداری و فرمانداری‌ها و ۲۵۵ تشکل دارای پروانه فعالیت از سایر دستگاه‌های اجرایی استان سمنان هستند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان گفت: تا فروردین ۹۸ تعداد ۱۴۳ سازمان غیر دولتی در استان ثبت شده که از این تعداد یک شعبه اصلی و ۱۴ دفتر نمایندگی است و تمامی این سازمان‌ها از وزارت کشور دارای مجوز فعالیت هستند.

بینایی با بیان اینکه از مجموع ۱۵۸ سازمان و شعبات موجود، تعداد ۱۵۳ تشکل اعم از فصلی، مقطعی، موردی و … فعال و پنج تشکل غیر فعال هستند، ابراز داشت: شهرستان سمنان با ۲۹ سازمان دارای بیشترین فراوانی و میامی بدون تشکل هستند.

وی با بیان اینکه در بین مراجع صادر کننده مجوز فعالیت، سازمان بهزیستی استان سمنان با ۷۷ تشکل بیشترین مجوز فعالیت سازمان‌های غیر دولتی را صادر کرده است، تاکید داشت: تعداد کل اعضای اصلی و افتخاری سازمان‌های غیر دولتی در سطح استان ۳۷ هزار نفر است که ۲۴ هزار نفر یعنی ۶۵ درصد را زنان و تعداد ۱۲ هزار نفر یعنی ۳۵ درصد را مردان تشکیل می‌دهند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان همچنین گفت: در تشکل‌های غیر دولتی تقریباً یک درصد افراد پایین‌تر از دیپلم و ۱۹ درصد افراد دارای دیپلم و فوق دیپلم و ۸۰ درصد نیز دارای مدرک لیسانس و بالاتر هستند.

بینایی بیان کرد: از کل سازمان‌های غیر دولتی و شعبات قریب ۶۸ درصد در مرکز استان و مابقی یعنی ۳۲ درصد در بقیه شهرستان‌های تابعه فعالیت دارند.‌

وی با بیان اینکه به دنبال آن هستیم که در هر شهرستان حداقل یک تشکل در حوزه مهارت آموزی داشته باشیم، تاکید کرد: در این راستا اولین انجمن کار و اشتغال طی سال گذشته در سطح استان سمنان ایجاد شد.

کد خبر 4612386

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =