افزایش زیرساخت‌های ورزش شهروندی در همدان در دستور کار است

همدان- رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان گفت: افزایش زیرساخت‌های ورزش شهروندی در دستور کار قرار است و در هر ناحیه شهرداری همدان باید حداقل یک فضای ورزشی ایجاد شود.

رضوان سلماسی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه ریزی برای گسترش زیرساخت‌های ورزش شهروندی در همدان اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده زیرساخت‌های ورزشی سطح شهر را در چند بخش مورد بررسی قرار دادیم.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌هایی که در حال حاضر موجود است و نیاز به تعمیر، بازسازی و تجهیز دارد شناسایی شده که باید مشکلات آنها رفع شود، افزود: زیرساخت‌هایی که سال گذشته عملیات اجرایی آنها شروع شده و بیش از ۵۰ یا ۶۰ درصد پیشرفت کاری دارند نیز مشخص شده و اعلام کرده‌ایم باید برای تابستان ۹۸ به بهره‌برداری برسند.

وی با بیان اینکه زمین‌هایی را شناسایی کرده‌ایم که باید در آنها زیرساخت ورزشی ایجاد شده و حداکثر تا پایان سال به بهره برداری برسد، گفت: باید در هر ۱۲ ناحیه شهرداری همدان فضاها و زمین‌های ورزشی وجود داشته باشد.

سلماسی با بیان اینکه به شهرداران مناطق چهارگانه همدان تاکید شده که باید در همه نواحی تحت مدیریت خود حداقل یک فضای ورزشی برای ورزش شهروندی یا به عبارتی همان ورزش محلات ایجاد کنند، عنوان کرد: همچنین باید فضاهایی ویژه بانوان ایجاد و ایمن‌سازی شود تا آنها به راحتی بتوانند بدون نگرانی از مشرف بودن زمین ورزشی در آنجا ورزش کنند.

همگانی کردن ورزش در دستور کار است

وی با بیان اینکه شهرداری منطقه ۴ قول احداث یک زمین با ویژگی‌های مورد نظر را برای بانوان داده است، گفت: همگانی کردن ورزش در دستور کار است و قصد داریم به نوعی برنامه‌ریزی کنیم که زمین‌های ورزشی برای همه اقشار جامعه اعم از آقایان و بانوان و نیز در همه رده‌های سنی در سطح شهر گسترش یابد.

سلماسی با تاکید بر اینکه در سال جاری نگاه ما به ورزش بانوان پررنگ‌تر از گذشته است و امسال تأکید کرده‌ایم تعداد رشته‌های ورزشی بانوان افزایش یافته و حداقل ۳۰ درصد سانس‌های ورزشی در اختیار بانوان باشد، گفت: این اقدام در راستای همگانی کردن ورزش بانوان به کار گرفته شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان عنوان کرد: همچنین یکی از برنامه‌های سال ۹۸ ورود ورزش به کانون خانواده‌ها است و سیاست ما در این زمینه برگزاری المپیادهای فرهنگی و ورزشی خانوادگی در کنار برگزاری مسابقات ورزش‌های بومی و محلی است.

سلماسی با اشاره به اهمیت استعدادیابی در ورزش گفت: سال گذشته برای نخستین بار فوتبال پایه محلات را فعال کردیم و امسال نیز نگاه ما استعدادیابی و توجه به رده‌های پایه خواهد بود کمااینکه باید در بحث ورزش محلات آموزش و استعدادیابی در دستور کار قرار گیرد تا از ورزش محلات خروجی مناسبی داشته باشیم.

وی افزود: در بحث آموزش باید بسیار بیشتر ورود پیدا کنیم و در این راه از پتانسیل‌های مردمی در محلات غافل نشویم.

افزایش بودجه ورزش شهروندی

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان با اشاره به افزایش بودجه ورزش شهروندی بیان کرد: در صحن شورای شهر همدان یکی از تأکیدات پیش بینی بودجه برای تقویت زیرساخت‌های ورزشی ناحیه‌های شهرداری همدان بود.

سلماسی ادامه داد: همچنین شناسایی ظرفیت‌های فرهنگی ورزشی شهرداری همدان و تعامل با مجموعه‌های مختلف را در دستور کار داریم.

وی با اشاره به نتایج ضعیف تیم فوتبال شهرداری همدان در لیگ دسته دوم گفت: متأسفانه شرایط مدیریت این تیم بسیار ضعیف بود و از ابتدا برنامه‌ریزی مناسبی برای این کار صورت نگرفت و همین باعث عدم داشتن خروجی مناسب تیم بود که به منظور بررسی عملکرد تیم خواسته‌ایم گزارش مفصلی از عملکرد مالی و اجرایی تیم به شورای شهر ارائه دهند.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان عنوان کرد: باید هدف‌گذاری صورت گرفته تا از برآیند تیم‌های پایه فوتبال محلات ورزشکارانی به بدنه تیم بزرگسال اضافه شود و ما ورزش محلات را از ورزش حرفه‌ای شهرداری جدا نمی‌بینیم و نباید فاصله‌ای بین این دو ایجاد شود.

سلماسی افزود: امیدواریم در سال ۹۸ شاهد اتفاقات خوبی برای ورزش شهرداری همدان باشیم.

کد خبر 4612397

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 13 =