بررسی صحت عملکرد ۳۱۸ وسیله سنجش سبک در همدان

همدان - مدیرکل استاندارد استان همدان گفت: ۳۱۸ مورد وسایل توزین و سنجش سبک مشمول استاندارد اجباری در فروردین ماه سال جاری مورد بازرسی و آزمون قرار گرفت.

محمد مددی در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: اداره کل استاندارد علاوه بر نظارت بر چگونگی ساخت وسایل سنجش به منظور اطمینان از صحت کار این وسایل و جلوگیری از کم فروشی ناشی از عدم دقیق بودن عملکرد آنها اقدام به بازرسی و انجام آزمون‌های دوره‌ای می‌کند.

مددی با تاکید بر اینکه استانداردسازی وسایل سنجش، برای افزایش اعتماد مردم است، افزود: این وسایل سنجش با گذشت زمان بر اثر استفاده مستهلک شده و از حالت استاندارد خارج می‌شوند که توسط کارشناسان استاندارد در یک بازه زمانی مشخصی از این دستگاه‌ها بازرسی می‌شود و با اجرای آزمون کالیبراسیون میزان خطای دستگاه مشخص و تصحیح می‌شود.

وی افزود: فروردین سال جاری پس از بررسی و آزمون، ۳۱۸ وسایل توزین و سنجش سبک مورد تأیید قرار گرفت و نسبت به الصاق برچسب صحت عملکرد که حاوی نام وسیله، شماره شناسایی، تاریخ آزمون، تاریخ انقضا و کد آزمایش کننده است، اقدام شد.

مدیرکل استاندارد همدان از شهروندان خواست برای حفظ حقوق و اطمینان از صحت عملکرد وسیله سنجش به وجود برچسب صحت عملکرد بر روی ترازوها توجه داشته باشند.

مددی تاکید کرد: واحدهای صنفی موظفند هنگام داد و ستد عمومی از وسایل سنجش مورد تأیید و بدون نقص فنی استفاده کنند.

کد خبر 4612419

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =