دانش‌آموزان خراسان‌جنوبی ۸۰ میلیون تومان به سیل‌زدگان کمک کردند

بیرجند- رئیس سازمان دانش‌آموزی خراسان‌جنوبی گفت: دانش‌آموزان خراسان‌جنوبی در طرح سیل مهربانی ۸۰ میلیون تومان به سیل‌زدگان کمک کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا با اطمینان صبح پنج شنبه در نشست خبری اظهار کرد: سازمان دانش‌آموزی با هدف افزایش مهارت‌های اجتماعی، مسئولیت‌پذیری و کار تیمی در بین دانش‌آموزان راه‌اندازی شده است.

رئیس سازمان دانش‌آموزی خراسان‌جنوبی بیان کرد: قبل از دولت دوازدهم ۲۹۰ گروه تشکیلاتی وابسته به سازمان دانش‌آموزی وجود داشت که در حال حاضر این آمار به هزار و ۲۳ گروه تشکیلاتی با عضویت ۲۴ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز رسیده است.

با اطمینان با اشاره به اینکه سازمان دانش‌آموزی استعدادهای دانش‌آموزان در حوزه اجتماعی و سیاسی را شناسایی می‌کند، ادامه داد: در راستای مسئولیت‌پذیری نسل آینده مجلس دانش‌آموزی در کشور راه اندازی شد که فرایند تشکیل آن با انتخابات شوراهای دانش آموزی آغاز می‌شود.

وی افزود: تعداد اعضای شوراهای دانش‌آموزی در سطح شهرستان هفت نفر و در استان ۱۱ نفر است و یک دانش‌آموز دختر و یک دانش آموز پسر نیز نمایندگان دانش‌آموزان خراسان‌جنوبی در مجلس دانش‌آموزی کشوری هستند.

رئیس سازمان دانش‌آموزی خراسان‌جنوبی گفت: اردوهای دانش‌آموزی زمینه‌ساز آموزش غیر مستقیم مهارت‌های زندگی در شرایط سخت است که در این راستا در سال گذشته ۸۰ دانش‌آموز از خراسان‌جنوبی به اردوی ملی در اردوگاه باهنر اعزام شدند.

وی ادامه داد: در زلزله سال گذشته کرمانشاه از طرف اعضای پیشتازان سازمان دانش‌آموزی یک کامیون کمک غیر نقدی به مناطق زلزله‌زده ارسال و ۲۰ میلیون تومان نیز کمک نقدی به آسیب‌دیدگان اهدا شد.

با اطمینان با اشاره طرح سیل مهربانی برای کمک به سیل‌زدگان سال جاری گفت: در این راستا با همکاری هلال احمر ۵۰ هزار پاکت را توزیع کردیم و در این راستا دانش آموزان ۸۰ میلیون تومان به سیل زدگان کمک کردند.

وی در بحث کمک به زیر ساخت‌های آموزشی مناطق سیل‌زده خراسان‌جنوبی معین استان گلستان انتخاب شده است، اظهار کرد: در گام بعدی در طرح سیل مهربانی همکلاسی نیز تاکنون ۵۰ میلیون تومان کمک جمع‌آوری شد.

رئیس سازمان دانش‌آموزی خراسان جنوبی بیان کرد: یکی از اقدامات سازمان دانش‌آموزی برگزاری کارگاه‌های مهارت اجتماعی در ۱۳ محور چون نویسندگی، تفکر خلاق، تفکر انتقادی و عفاف و حجاب است که در سال گذشته ۷۰۰ دانش‌آموز در این کارگاه‌ها شرکت کردند.

با اطمینان با اشاره به اینکه موضوع ساماندهی سرویس مدارس و لباس فرم مدارس به سازمان دانش‌آموزی واگذار شده است، یادآور شد: در طرح مهر عاطفه در روزهای آغاز سال تحصیلی گذشته که با همکاری کمیته امداد برگزار شد دانش آموزان سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کمک نقدی و ۲۴ میلیارد ریال کمک غیر نقدی اهدا کردند.

وی گفت: یکی از نیازهای فعلی دانش‌آموزان در خراسان جنوبی برگزاری برنامه‌های پرشور و نشاط برای افزایش نشاط اجتماعی و فاصله گرفتن از افسردگی است.

کد خبر 4612435

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =