مباحثی که در بازدید نمایندگان فیفا از فدراسیون صورت گرفت

در بازدیدی که نمایندگان فیفا از فدراسیون فوتبال ایران داشتند، برخی مباحث صورت گرفت که عمده‌ترین آنها بررسی چارت فوتبال و راه‌های درآمدزایی در آن بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسات و بازدید نمایندگان فیفا از کمیته‌ها، دپارتمان‌ها، سازمان‌های لیگ فوتبال و فوتسال، مرکز ملی فوتبال و باشگاه پیکان (به عنوان نمونه‌ای از باشگاه‌های کشور) از سوی «آندره واشکچیو» و «ژیر تورستنسان» از روز سه شنبه (هفدهم اردیبهشت) آغاز شد.

در جلساتی با حضور کمیته‌ها و دپارتمان‌ها، موضوع ساختار، شرح وظایف و روند انجام امور و برنامه‌های آتی آنان مورد بحث قرار گرفت و در اکثر موارد مورد تحسین نمایندگان فیفا قرار گرفت و در مواردی نیز نمایندگان فیفا پیشنهادات و راهکارهایی را جهت پیشرفت در امور به مدیران کمیته‌ها و دپارتمان‌ها ارائه کردند.

همچنین در گفتگوهای صورت گرفته میان نمایندگان فیفا و سرپرست دبیرکلی فدراسیون، درباره چگونگی رشد فوتبال، نحوه استعدادیابی بازیکنان نخبه، رشد و توسعه فوتبال زنان، نحوه آموزش مربیگری و داوری و عملکرد بازاریابی تبادل نظر شد.

ابراهیم شکوری برای نمایندگان فیفا عنوان کرد: فدراسیون ایران برای ایجاد زیرساخت‌های مناسب با استفاده از بودجه اهدایی فیفا موفق به احداث زمین چمن مصنوعی و زمین طبیعی شماره ۲ در سال گذشته شده است و در حال حاضر نیز پروژه ساخت زمین چمن طبیعی شماره یک در مرکز ملی فوتبال با کمک مالی فیفا در دست اجرا است.

وی ادامه داد: فدراسیون با وجود تحریم‌های بین‌المللی حداکثر تلاش خود را برای رشد فوتبال انجام داده است و خواستار این است که سیاست و تحریم‌های اعمال شده از ورزش جدا باشد تا فوتبال بتواند رشد بهتری در ایران داشته باشد.

نمایندگان فیفا روز چهارشنبه (هجدهم اردیبهشت) پس از بازدید از سازمان لیگ فوتبال و باشگاه پیکان، از تمام مراکز و زمین‌های تمرینی مرکز ملی فوتبال بازدید میدانی کردند.

همچنین شکوری بیان کرد به دلیل تحریم‌ها و مشکلات و موانعی که برای انتقال پول از فیفا به فدراسیون موجود می‌باشد، فیفا همکاری مضاعفی در این راستا داشته باشد و راهکارهای موجود بررسی شد.

نمایندگان فیفا نیز در نشست‌های صورت گرفته روی نیاز مبرم به درآمدزایی بیشتر از سه طریق اصلی پخش تلویزیونی، بلیت فروشی و اسپانسر که در دنیای فوتبال رواج دارد تاکید کردند.

ضمن اینکه عنوان کردند فدراسیون فوتبال ایران باید بتواند درآمدی از حق پخش تلویزیونی داشته باشد و این امر باید اولویت اصلی فدراسیون در بحث درآمدزایی باشد. ضمناً برای کسب درآمد از فوتبال ساحلی و فوتسال هم نیاز به بلیت فروشی هرچه بیشتر و استفاده از تبلیغات محیطی است.

کد خبر 4612438

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =