اصل «تفکر بسیج» دلدادگی به نظام و ارزش‌های نظام اسلامی است

سمنان - استاندار سمنان با بیان اینکه اصل «تفکر بسیج» دلدادگی به نظام و ارزش‌های نظام اسلامی است، گفت: نگاه کاریزما و دارای محبوبیت بسیج نزد مردم، با حضور مستمر بسیجیان در جامعه تقویت می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی رضا آشناگر پیش از ظهر پنج شنبه در دیدار با اعضای شورای بسیج استان سمنان به میزبانی استانداری با بیان اینکه اصل تفکر بسیجی دلدادگی به نظام و ارزش‌های نظام اسلامی است، ابراز داشت: ما معتقد هستیم که نگاه کاریزما و دارای محبوبیت بسیج نزد مردم، با حضور مستمر بسیجیان در جامعه تقویت می‌شود لذا بسیجیان باید در بین مردم باشند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه بسیاری از مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان سمنان عضو بسیج هستند، افزود: غالب مدیران دستگاه‌های اجرایی معتقد به تفکر بسیجی و ارزش‌های نظام هستند و لذا در زمره نیروهای انقلابی قلمداد می‌شوند.

ضرورت به کارگیری از ظرفیت جوانان

استانداری سمنان در ادامه به سخنان مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب نیز اشاره کرد و بیان داشت: افتخار به جوانان گذشته و پیشرو در حرکت‌های انقلابی و انگیزه قوی جوانان امروز دو محور در سخنان معظم له است که نشان می‌دهد ما اگر بخواهیم از جوانان بهره بگیریم قطعاً موفقیت‌های بزرگی کسب خواهیم کرد.

آشناگر با بیان اینکه مجموعه مدیریت استان سمنان تلاش می‌کند تا از نیروهای جوان، توانمند و شایسته در پست‌های مدیریتی استفاده کند، گفت: همان‌طور که جوانان ما در دوران دفاع مقدس شایستگی شأن را نشان دادند امروز هم می‌توانند در پست‌های مدیریتی به کار نظام بیایند.

وی با بیان اینکه بسیاری از فرماندهان ما در دوران دفاع مقدس، فرماندهان جوانی بودند که با تفکر خلاقانه خود آن حماسه بزرگ را در کشور خلق کردند، تاکید کرد: ما در استان سمنان به دنبال این امر هستیم که از نیروهای شایسته در دستگاه‌های اجرایی بهره‌مند شویم.

مقید به گزینش سیاسی نیستیم

استاندار سمنان گفت: در بدنه مدیریتی استان مقیّد به گزینش‌های سیاسی نیستیم، اما بی تردید افرادی که در پست‌های مدیریتی قرار می‌گیرند به دلیل اینکه قرار بر این است که مجری سیاست‌ها و برنامه‌های دولت محسوب شوند، نیاز است تا تفکر دولت را قبول داشته باشند.

آشناگر با بیان اینکه از بسیجیان می‌خواهیم تا جلسات نقد و بررسی خود با دستگاه‌های اجرایی را تشکیل دهند چرا که ما نقد را عنصری سازنده می‌دانیم، بیان داشت: راست گویی، پرهیز از غیبت و رذائل اخلاقی و تقویت حسنات اخلاقی از خصلت‌های بسیجیان محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه بسیجیان در گام اول باید امیدواری در سطح جامعه را تبلیغ و اشاعه دهند، بیان کرد: بسیجیان نباید از حمایت دولت خجالت بکشند چرا که این دولت منتخب مردم و مورد حمایت مقام معظم رهبری است، لذا بنا نیست از راه رفته جوانان دیروز ما پشیمان شویم اما می‌توانیم رویه‌های غلط را نیز اصلاح کنیم تا کارها به شکل بهتری انجام شوند در نتیجه از بسیج انتظار است که پیشنهادات اصلاحی خود را ارائه دهند.

صنعت، معدن و گردشگری محورهای توسعه استان سمنان

استاندار سمنان در دیگر بخش سخنان خود با بیان اینکه این استان منطقه‌ای مستعد و صنعتی با معادن غنی است که می‌تواند سرمایه‌های بسیاری را جذب و تولید ثروت برای نظام اسلامی کند، بیان داشت: ابتدا باید موانع جذب صنعت را از میان برداشت و در وهله دوم نوع استفاده از معادن را تغییر داد و برای جلوگیری از خام فروشی شیوه‌های فرآوری را در نظر گرفت و بعد منتظر پیشرفت و توسعه بود.

آشناگر با بیان اینکه گردشگری دومین محور توسعه استان سمنان است، گفت: سالانه ۱۹ میلیون تردد از استان صورت می‌گیرد که این امر ظرفیتی بزرگ برای جذب گردشگر و افزایش ماندگاری مسافران است.

وی افزود: راه دستیابی به توسعه استان سمنان پرهیز از مجادلات سیاسی است و این به معنای دست کشیدن از سلایق سیاسی نیست بلکه باید از تمام ظرفیت‌های سیاسی برای توسعه استان بهره مند شد.‌

تلاش برای پیشبرد اهداف عالی انقلاب

فرمانده پایگاه بسیج استانداری سمنان نیز در این دیدار با بیان اینکه حرکت انقلابی یعنی اقداماتی که تاکنون انجام نشده را باید بتوانیم با نوآوری همراه کرده و نیازهایمان را با آن برطرف کنیم، گفت: این همان موضوعی است که در بیانیه گام دوم انقلاب مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به جوانان نیز مشهود است لیکن باید گفت برای نیل به این هدف می‌بایست گام‌هایی عمیق‌تر، دقیق‌تر و پرشتاب‌تری را برای رسیدن به اهداف متعالی برداریم.

مهدی قدرتی با بیان اینکه شورای بسیج استانداری آمادگی دارد تا در راستای سیاست‌ها و برنامه‌های استانداری و مسئولان ارشد اقدام و برای پیشبرد اهداف عالی نظام و انقلاب تلاش کند، بیان داشت: مانباید اجازه دهیم که واقع پنداری به جای واقع گرایی ترویج پیدا کند که در این صورت به طور قطع دچار محاسبات اشتباه و نادرست در تصمیمات خود خواهیم شد.

کد خبر 4612576

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 11 =