لزوم توجه ویژه به شاغلان در بخش مشاغل سخت و زیان آور

اراک- رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک گفت: در سال جدید که سال رونق تولید است، باید توجه ویژه ای به شاغلان در مشاغل سخت و زیان آور در راستای حمایت از تولید کشور صورت پذیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر توسطی پیش از ظهر پنجشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی استان مرکزی در اراک اظهار کرد: تعاملات مطلوبی در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی شکل گرفته است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک بیان کرد: در سال جدید که به نام سال رونق تولید نامگذاری شده و تمامی دشمنان خارجی منتظر توقف تولید در کشور هستند، باید توجه ویژه ای به منظور حمایت از فعالان مشاغل سخت و زیان آور در بخش تولید صورت پذیرد.

توسطی تاکید کرد: نسبت به پرداخت مالیات اعتراض نداریم، بلکه اعتراض ما به سازمان امور مالیاتی است، زیرا نظام مالیاتی باید عدالت مالیاتی را اجرا کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک خاطرنشان ساخت: در این زمینه بحث فرارهای مالیاتی، شفافیت معاملات و قانون مالیات بر ارزش افزوده را پیگیری خواهیم کرد.

یک سوم بازنشستگان تأمین اجتماعی، بازنشسته مشاغل سخت و زیان آور هستند

به گزارش مهر، مدیر کل تأمین اجتماعی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: با توجه به بند ۱۵ ماده ۲ قانون تأمین اجتماعی اشتغال بازنشستگان ممنوع است و در این باره اقدامات لازم را انجام داده ایم اما، اگر اقدامی برای اشتغال این افراد انجام شود، قطعاً به صورت غیرقانونی است.

محمدرضا بیدهندی بیان کرد: در حال حاضر نسبت پشتیبانی بازنشستگی تأمین اجتماعی در سطح کشور ۵.۵ است، یعنی به ازای هر بازنشسته ۵.۵ نفر بیمه شده وجود دارد و در استان مرکزی این عدد ۴.۳ است.

مدیر کل تأمین اجتماعی استان مرکزی همچنین افزود: بیش از یک سوم بازنشستگان تأمین اجتماعی، بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور هستند و نیمی از پرداختی‌ها به این حوزه اختصاص دارد.

کد خبر 4612708

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =