قوانین فعلی تولید و کسب و کار متناسب با شرایط جنگ اقتصادی نیست

قزوین- استاندار قزوین گفت: بوروکراسی پیچیده، قوانین و مقررات قدیمی تجارت و کسب و کار متناسب با شرایط کنونی نیست و برای رونق تولید نیازمند تغییر روش ها و اصلاح قوانین هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید پنجشنبه شب با حضور بابک دین پرست معاون امور اقتصادی و توسعه وزارت کشور، عبدالمحمد زاهدی استاندار، داود محمدی و سیده حمیده زراّبادی نمایندگان قزوین در مجلس شورای اسلامی، منوچهر حبیبی معاون اقتصادی استانداری، مدیران دستگاه‌های اجرایی در استانداری قزوین برگزار شد.

عبدالمحمد زاهدی در این جلسه گفت: توسعه منطقه‌ای از رویکردها و برنامه وزیر کشور است که با مأموریت ویژه معاون اقتصادی وزیر مشکلات تولید بررسی و پس از ارائه گزارش هفتگی به رئیس جمهور امید است بتوان راه‌های رفع موانع را شناسایی و عملی کرد.

وی بیان کرد: امروز در کشور شرایط ویژه ای داریم و با ابزار گذشته نمی‌توان به جنگ اقتصادی دشمن رفت و با قوانین و مقررات گذشته به تولید رونق بخشید.

استاندار قزوین تصریح کرد: بوروکراسی ما بسیار پیچیده است و با گذشت ۴۰ سال که گفته‌اند شعاع زمینی در معافیت مالیاتی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری اعمال می‌شود امروز در قزوین به دلیل یک تفسیر غلط و غیر عادلانه مسیر هوایی را ملاک عمل قرار داده‌اند تا تولیدکنندگان دچار چالش جدی شوند.

وی اضافه کرد: هیچ مصوبه‌ای نمی‌تواند عطف ما سبق شود و این تبعیض است که استان‌های قم و سمنان شامل این مصوبه هستند اما قزوین با همان شرایط نمی‌تواند شامل قانون شود و باید ضرر کند.

استاندار قزوین با انتقاد از تصمیمات اشتباه در حوزه تولید گفت: تصمیماتی که در مورد ارز گرفته شد وقتی عملی نمی‌شود چرا تصویب می‌کنیم تا به صنعتگران آسیب بزنیم.

زاهدی یادآور شد: خیلی از جلسات اقتصادی مانند کارگروه تسهیل، رفع موانع تولید، شورای اشتغال، اضافی است و می‌تواند ساماندهی و محدود به یک شورا یا کارگروه شود تا تصمیمات اجرایی بگیریم و وقت تولیدکننده هدر نرود.

استاندار قزوین بیان کرد: شورای گفتگو باید تصمیمات کاربردی بگیرد و در کنار آن لازم است سقف تسهیلات استان‌ها بیشتر شود تا بسیاری از نیازها در داخل استان‌ها تأمین شود.

وی اضافه کرد: رویکرد نظام بانکی به سمت سرمایه در گردش است به طوری که ۶۶ درصد تسهیلات در بخش سرمایه در گردش است و باید به سرعت به سمت رونق تولید بروی و چون ۳۴ درصد منابع در اختیار بانک‌های خصوصی است از این ظرفیت هم برای دادن تسهیلات استفاده کنیم.

کد خبر 4612819

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =