امنیت و سلامت انتخابات اولویت مهم است

ساری - استاندار مازندران، امنیت و سلامت انتخابات را از اولویت های مهم ستاد انتخابات بیان کرد و گفت: همه باید به دنبال ایجاد و تقویت فضای همدلی در جامعه باشیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجید حسین زادگان در جمع اعضای ستاد انتخابات استان با اشاره به این که مردم ایران اسلامی در سرنوشت سیاسی کشور نقش دارند و درصد مشارکت مردم در انتخابات نسبت به کشورهای توسعه یافته از آمار خوب و قابل قبولی برخوردار است، بیان کرد: عملکرد مسئولین و شرایط سیاسی، اجتماعی و اقتصادی می‌تواند در مشارکت مردم اثر گذار باشد.

مقام عالی دولت در مازندران، تاکید کرد: در شرایطی که دشمن با تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی ظالمانه سعی دارد بین ملت و نظام شکاف ایجاد کند و بذر تفرقه را در جامعه ما بپاشد، باید در سایه همدلی و اتحاد و ایجاد زمینه مناسب برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانونی، دشمنان کوردل را از تحقق توطئه‌هایشان مأیوس کنیم.

حسین زادگان، یادآور شد: همه باید به دنبال ایجاد و تقویت فضای همدلی و امید و وفاق در جامعه و در میان گروه‌های سیاسی و احزاب باشیم و در یک مسیر و هدف گام برداریم.

وی با بیان این که نقش رسانه‌ها و صدا و سیما، مدیران و فرمانداران در این برهه از زمان بسیار اهمیت دارد، گفت: شعارهای بی پایه و غیرواقع بینانه نامزدهای انتخابات، رصد و تذکر داده شود.

استاندار مازندران، با اشاره به این که ستاد انتخابات با بهره گیری از ظرفیت رسانه‌ها و صدا و سیما اطلاعات را مستقیماً در اختیار مردم قرار دهد، افزود: باید در مقابل قانون گریزی بایستیم و با برخورد قانونی با متخلفین؛ انتخاباتی متفاوت با انتخابات‌های دیگر برگزار نمائیم.

نماینده عالی دولت در استان، اشراف اطلاعاتی و آگاهی مجریان انتخابات از قوانین را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: آموزش فرمانداران و مجریان برگزاری انتخابات هرچه سریع‌تر آغاز شود

استاندار بر مدیریت صحیح صندوق‌های سیار تاکید کرد و ابراز کرد: بازرسان ویژه انتخابات انتخاب شوند و با بازرسی‌های مستمر و شناسایی تخلف‌ها؛ در برگزاری انتخابات سالم کمک کنند.

حسین زادگان با تاکید بر این که وظیفه مجریان انتخابات اخذ آرا و برگزاری قانونی انتخابات است و نباید در جریان سازی های انتخاباتی به هیچ روی شرکت کنند، گفت: هریک از مجریان و اعضای ستاد انتخابات حق هیچ گونه دخالت در انتخابات را ندارند.

وی با بیان این که امنیت و سلامت انتخابات از اولویت‌های ستاد انتخابات است، اظهار داشت: صیانت از آرا و امنیت رأی دهندگان و منتخبین باید مأموریت اصلی برگزار کنندگان انتخابات باشد وافراد معتمد و مجرب و نیروهای کیفی در شعب اخذ رأی گمارده شوند.

کد خبر 4612879

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =