تصاویر منتشر شده از حواشی بازی با الزورا مهندسی شده بود

اصفهان- سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در توضیح حواشی بازی الزورا و ذوب‌آهن گفت: تصاویری که از ورزشگاه منتشر شد کاملاً مهندسی شده بود و تنها یک صدم واقعیت را نشان می داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا منصوریان عصر جمعه در نشست خبری پیش از دیدار دوتیم ذوب‌آهن و فولاد در واپسین بازی‌های لیگ برتر فوتبال کشور اظهار داشت: من بسیار خوشحالم که در زمان شروع مربیگری‌ام، به آدم‌هایی برخوردم که فضای علمی در فوتبال برای آن‌ها خیلی مهم بود و یکی از این آدم‌ها افشین قطبی است. من به افشین قطبی خیلی مدیونم و از او چیزهای زیادی آموخته‌ام. او در تیم ملی کمک زیادی به من کرد و مرا وارد فلسفه علمی فوتبال کرد. افشین آدم باصداقت و خالصی است و من نکته منفی در او سراغ ندارم. به افشین و تیم او خوش‌آمد می‌گویم و امیدوارم میزبان خوبی برای آن‌ها باشیم.

بازی فردا هم برای ذوب‌آهن، هم برای فولاد و هم برای سایپا مهم است

وی پیرامون بازی فردا بیان داشت: من بازی سختی را در پیش خود می‌بینم. بازی ما در برابر فولاد هم برای ما مهم است، هم برای فولاد و هم برای سایپا و این حساسیت بازی را بالا می‌برد. فولاد روی زمین خوب بازی می‌کند و شکل خود را پیدا کرده است. ما نیز از یک تورنمنت بزرگ از عراق بازگشته‌ایم و خوشحالیم که تا اینجا پرچمدار و امانتدار خوبی برای کشورمان بودیم و این برای ما افتخاری است که بخاطر آن خدا را شاکریم و به مجموعه ذوب‌آهن تبریک می‌گویم.

سرمربی سبزپوشان با اشاره به اینکه هر دو تیم ذوب‌آهن و فولاد پس از تغییر سرمربی در روند مثبت و رو به جلو قرار گرفتند، افزود: مسیر رشد فولاد زودتر از ذوب‌آهن آغاز شد و با پیروزی در برابر پرسپولیس و تراکتور به اوج رسید و ذوب‌آهن پس از فولاد مسیر رشد خود را آغاز کرد. البته ما در جدول امتیازگیری نیم‌فصل دوم، در رتبه دوم جدول هستیم و می‌خواهیم که نهایتاً به رتبه ششم جدول لیگ برسیم و همین تفکر را فولاد برای خود دارد و می‌خواهد ششمی را برای خود حفظ کند.

وی درباره آنالیز ذوب‌آهن از فولاد بیان داشت: ما فولاد را به خوبی می‌شناسیم و آنالیز ما از حریفان یکی از نقاط مثبت و قوت ما است.

ما مثل یک خانواده هستیم

منصوریان از شرایط تیمش ابراز رضایت کرد و ادامه داد: از بازیکنان کاملاً راضی هستم و بودن در کنار این بازیکنان و تیم بزرگ ذوب‌آهن لذت می‌برم. ما مثل یک خانواده هستیم، با هم می‌بریم، با هم می‌بازی و با هم کیف می‌کنیم. من از همه عوامل از مدیرعامل تا کارمند مجموعه تشکر می‌کنم. همه باید دست به دست هم بدهیم.

وی درباره حواشی و فرافکنی‌هایی که درباره ذوب‌آهن به وجود آمده است، خاطر نشان کرد: تجربه به من می‌گوید که دستان ما باید محکم در دست یکدیگر باشد و مدیرعامل کارخانه و مدیرعامل باشگاه باید پشت هم باشند و دست دست یکدیگر برای تیم تلاش کنند. من و بازیکنان به عنوان برادر یکدیگر اگر احساس کنیم حمایت آقای یزدی‌زاده و آقای آذری را در کنار خود داریم و بابت این قضیه خیالمان راحت باشد که در مسیر رو به جلو خود خللی ایجاد نخواهد شد، می‌توانیم ذوب‌آهن را به جای خوبی برسانیم.

سرمربی ذوب‌آهن از فضای اصفهان ابراز خرسندی کرد و افزود: من گمان نمی‌کردم بتوانم خارج از تهران به خوبی زندگی کنم اما بر خلاف گمان من، از اصفهان خیلی خوشم آمده از خلق و خوی مردم اصفهان لذت می‌برم و با خانواده‌ام به راحتی در این شهر خوب زندگی می‌کنیم. فضای رسانه‌ای اصفهان کاملاً حامی دو تیم سپاهان و ذوب‌آهن هستند و این بر خلاف فضایی است که در تهران حاکم است و نهایتاً امیدوارم این اختلافات درون باشگاه نیز به زودی حل شود و مدیر عامل باشگاه و مدیرعامل کارخانه دست در دست یکدیگر برای تیم تلاش کنند.

وی در پاسخ به سوالی مربوط به ماندن منصوریان در ذوب‌آهن در صورت جدایی آذری از تیم خاطر تصریح کرد: من هرگز به نکات منفی فکر نمی‌کنم و همواره مثبت مثبت هستم چراکه معتقدم در برخی مواقع اگر به نکات منفی فکر کنیم، آن اتفاق منفی رخ می‌دهد. خوشبختانه چندین مرتبه مدیرعامل کارخانه آمده‌اند و حمایت خود را از تیم اعلام کرده‌اند و سعید آذری هم که همواره یکی از بهتری مدیران فوتبال کشور بوده است کاملاً حامی تیم است. من به بازی مقابل الزورا فکر می‌کنم و گلی که کاملاً تاکتیکی زدیم. احساس می‌کنیم در مربیگری موفق بوده‌ام و ممکن است در این راه برخی مواقع بداخلاقی کنم اما آن روز احساس کردم که مردم ایران خوشحال هستند. امیدوارم با درایت آقای یزدی‌زاده و آذری تیم ما به اهداف خود برسد.

تصاویر بازی با الزورا یک صدم اتفاقات را نشان می‌داد و مهندسی شده بود

منصوریان در توضیح حواشی بازی الزورا و ذوب‌آهن تصریح کرد: من باید در این مورد توضیح بدهم. تصاویری که از ورزشگاه منتشر شد کاملاً مهندسی شده بود و این تصاویر تنها یک صدم اتفاقات را نشان می‌داد. این اتفاقات از زمانی شروع شد که در شرایطی که این ما عقب بود، بازیکنان الزورا خود را به زمین می‌زدند و وقت‌کشی می‌کردند. به طور دقیق از وقتی ک میلاد فخرالدینی می‌خواست از توپ جمع‌کن حریف توپ بگیرد اما این توپ جمع‌کن ها توپ را پاس‌کاری می‌کردند و در آخر هم ۲ توپ را به زمین فرستادند.

وی ادامه داد: با به ثمر رسیدن گل دوم ما توسط حبیب‌زاده، این حواشی به اوج خود رسید و بازیکنان حریف از کوره در رفتند. خدا به ما رحم کرد که حدادی‌فر زودتر مشت خورد زیرا تماشاگران الزورا که تیم خود را حذف شده می‌دیدند شیشه نوشابه به سمت ما پرتاب می‌کردند و اگر من لحظه‌ای از نیمکت بیرون می‌آمدم ۲۰ شیشه نوشابه به طرفم پرتاب می‌شد. فاصله ما با زمین یک و با تماشاگران ۳ متر بود و با گل تساوی تماشاگران وارد زمین شدند.

سرمربی ذوب آهن با اشاره به تصویر سنگ‌زدن فخرالدینی ادامه داد: پیش از آن فخرالدینی را با لگد و حدادی‌فر را با مشت زدند و پس از گل دوم ۱۵ نفر از تماشاگران وارد زمین شدند و به دنبال رشید مظاهری و آنالیزور تیم افتادند اما تصاویر به جای آن ۱۵ نفر، تنها تصویر سنگ‌زدن فخرالدینی را نشان می‌دهد. من کار وی را تأیید نمی‌کنم اما زمانی که به ما حمله می‌کنند ما نمی‌توانیم بایستیم تا ما را کتک بزنند، باید دید چه اتفاقی افتاد که میلاد دست به چنین کاری زد.

ناخودآگاه و غریزی از خود دفاع کردیم

وی ادامه داد: ما به طور ناخودآگاه از خود دفاع می‌کردیم و زمانی که به ایران و ایرانی فحاشی می‌کنند ما به هم می‌ریزیم. ما با تمام وجود برای کشورمان می‌جنگیم و وقتی کسی به ایران و ایرانی توهین کند انگار به خانواده من توهین کرده است. من ۲۰ لنگه کفش از زمین جمع کردم.

منصوریان درباره پیگیری این مسائل افزود: ما برای فوتبال رفته بودیم و نرفته بودیم جنگ کنیم. از مدیرعامل باشگاه خواستم تا این توهین‌ها و سنگ‌پرانی‌ها را به همه نشان بدهد که چرا برای فخرالدینی این اتفاق افتاده و چرا حدادی فر چند دقیقه روی زمین افتاده بود. البته مسئولان و بازیکنان آن‌ها با شعور بودند و عذرخواهی کردند و در این بین بوحمدان به این دلیل که عربی بلد بود به ما کمک زیادی کرد اما این توهین‌ها از جانب هواداران الزورا صورت گرفت. شور فوتبال عراق مثل ایران بالا است و من برای این شور به فوتبال عراق تبریک می‌گویم اما آنها باید این شور را کنترل کنند.

از باخت بارسلونا خوشحال شدم

وی خود را طرفدار تیم رئال معرفی کرد و درباره کامبک‌های ذوب‌آهن و شباهت این کامبک‌ها با کامبک‌های لیورپول و تاتنهام در لیگ قهرمانان اروپا بیان داشت: من از کودکی هوادار رئال بودم و تیم دومم آث میلان است. پس از بازی وقتی فهمیدم بارسلونا ۴ بر صفر باخته است، شیرینی مساوی ما دوبرابر شد. این کامبک‌ها ما را اذیت می‌کند و کار ما خیلی سخت می‌شود. اینکه میل به کامبک در تیم جاری است خوب است و مایه افتخار تیم و خدا را شکر می‌کنم که به یک خانواده تبدیل شده‌ایم. رفتار بازیکنان ما اگرچه بر اساس اصول حرفه‌ای درست نبود اما این کار به طور غریزی انجام شد و قول می‌دهیم دیگر چنین رفتارهایی از ما سر نزند اما حریفان هم باید اصول میزبانی را رعایت کنند.

سرمربی ذوب آهن درباره محرومان و مصدومان تیم خود نیز گفت: خوشبختانه مصدومی نداریم و تنها محروم تیم ما اوساگوآنا است. ما باید به برخی بازیکنان خود استراحت مطلق بدهیم. خوشبختانه عباسی و مطهری شرایط خوبی دارند و ۹۰ درصد شاکله تیم ما در آینده همین تیم خواهد بود.

کد خبر 4613160

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =