روند فعالیت برخی انجمن‌ها در یزد نیازمند بازنگری است

یزد ـ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: روند فعالیت برخی انجمن‌ها با توجه به رسالتی که بر دوش آنها گذاشته شده، نیازمند بازنگری است.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید جوادیان زاده، صبح امروز در نخستین جلسه انجمن شعر و ادب استان یزد با اشاره به فاصله‌ای که میان نسل‌ها رخ داده است، اظهار داشت: این فاصله به دلیل تغییرات سریع اجتماعی و فرهنگی همچنین نفوذ رسانه‌ها رخ داده است.

وی با اشاره به اثرگذاری شعر و ادبیات برای کاهش این فاصله بیان کرد: در چنین شرایطی نیازمند آگاهی و احیای جایگاه و اهمیت شعر از لحاظ تاریخی، هویتی و کارکردهای اجتماعی آن هستیم.

جوادیان زاده افزود: شعر مهمترین رسانه فرهنگی ما است و شاعران، پاسدار زبان هستند زیرا دغدغه زبان اندیشی در هیچ صنف هنری همچون شاعران وجود ندارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد خاطرنشان کرد: شاعری به نوعی هنر مادر است و اگر ذات هنر را شاعرانگی بدانیم، تبلور اصلی شاعرانگی در شعر است در همین راستا باید گفت که توجه به هنر شعر خدمت به اصل و اساس هنر محسوب می‌شود.

جوادیان‌زاده تصریح کرد: برخی از انجمن‌ها باید بازنگری شوند و بر این اساس نیز رسالت اصلی انجمن شعر، طرح موضوع مجدد شعر در جامعه است.

وی با اشاره به سابقه قدیمی انجمن‌های شعر و ادب در استان یزد افزود: با توجه به قدمتی که برنامه‌های شعری دارد، امروز نیازمند فرم‌ها و قالب‌های جدیدی برای شعر هستیم تا نسل جوان‌تر را علاقمند این حوزه کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد بیان کرد: ما باید تلاش کنیم که جوهره شعر حفظ شده و در عین حال نیز در دسترس همه قرار گیرد که این بخش می‌تواند یکی از وظایف اصلی انجمن شعر باشد.

جوادیان‌زاده خاطرنشان کرد: یکی از اهداف اصلی ما جریان سازی است و در این زمینه نیز در تلاشیم از چاپ کتاب‌هایی حمایت کنیم که بتوانند در حوزه فرهنگ و هنر جریان‌ساز باشد.

وی تاکید کرد: پیوند نسل‌های جدید و قدیم و توجه به ذائقه‌های مختلف در شعر سرایی یکی از راهبردهای مهم انجمن شعر و ادب استان باشد.

کد خبر 4613587

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =