جابجایی مدیران در کردستان سیاسی است

سنندج – فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان ضمن انتقاد از بعضی عزل و نصب ها در این استان، گفت: جابجایی مدیران ادارات و سازمان های دولتی کردستان کاملا جناحی و سیاسی است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت‌المقدس کردستان، سردار محسن حسن رجبی گفت: متأسفانه هیچکدام از انتصابات و جابجایی مدیران در استان کردستان در مسیر توسعه این استان نیست و افراد تنها در راستای تأمین خواسته یک جریان سیاسی تغییر می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه جابجایی و تغییر مدیران در استان کردستان در راستای اهداف سیاسی است، بیان کرد: برخی از مسئولان در استان دنبال اهداف خاص سیاسی هستند و باید برای این وضعیت تأسف خورد، به جای اینکه افراد توانمند، شایسته و لایق را برای استان سرکار بیاورند تنها اهداف سیاسی خود را دنبال می‌کنند.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان با اشاره به نگرانی جدی مردم از جابجای مدیران در این استان، افزود: در اصل هدف از جابجایی‌ها ارتقا از یک وضعیت ناراضی‌کننده و غیر مطلوب به وضعیت بهتر است شما به عنوان جامعه رسانه‌ای بررسی کنید که کدام یک از این جابجایی‌ها در استان در زمینه ارتقا وضعیت بوده است.

وی با اشاره به اینکه به عنوان یک خدمتگزار مردم استان کردستان همواره با صداقت و درستی با مردم صحبت کرده است، عنوان کرد: به مردم استان می‌گویم اصلاً این انتصابات در زمینه توسعه استان نبوده بلکه این افراد با این دست کارها و دیگر کارهایی که ما مطلع هستیم در زمینه اینکه استان توسعه پیدا نکند تلاش می‌کنند و این جای تأسف دارد.

سردار رجبی با اشاره به واکنش جدی شماری از نیروهای بسیجی استان کردستان در اعتراض به اینگونه رفتارها در استان، اظهار داشت: اواخر هفته گذشته جمعی از بسیجیان همه جمع شده بودند و ابراز نارضایتی از این وضعیت نموده و حتی طوماری هم نوشته بودند که ما آنها را آرام کردیم و گفتیم در یک روند آنها را دنبال خواهیم کرد، چون این مسئله تازگی ندارد و طی چند سال گذشته این آقایان بارها این روند را تکرار کرده‌اند.

وی با اشاره به مخالفت جدی سپاه بیت‌المقدس کردستان با رویه حاکم بر استان کردستان، بیان کرد: سپاه کاملاً مخالف این رویه است و مطابق وظیفه ذاتی خود به موقع اقدام می‌کنیم، چون سپاه حافظ و پاسدار انقلاب است و ما برای خوشایند کسی از اقدامات خودمان در این زمینه کوتاه نخواهیم آمد و به موقع اقدام خواهیم کرد.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان با اشاره به تذکرات داده شده به مسئولان در خصوص تغییر در روند فعلی حاکم بر تغییرات مدیریتی در این استان، افزود: مسئولانی که در زمینه تأیید این افراد معلوم‌الحال این اقدامات را انجام می‌دهند تأسف می‌خورم و ظاهراً این افراد آرمان‌های شهدا را از یاد برده‌اند.

فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرام فر کردستان گفت: اینها افرادی را به عنوان مسؤول تأیید می‌کنند که با آرمان شهدا و ارزش‌هایی که باید در استان جاری و ساری شود، سازگاری ندارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری شماری از برنامه‌های فرهنگی در استان کردستان اشاره کرد و افزود: متأسفانه امروز فعالیت‌ها و برنامه‌هایی در استان کردستان در دستور کار قرار می‌گیرد که به هیچ عنوان در اولویت نیازهای این استان نیست.

سردار رجبی افزود: کردستان یک استان فرهنگی، مهد هنر، موسیقی و فرهنگ است و به ویژه موسیقی اصیل است ولی در این شرایط تعدادی برنامه و فعالیت در محور اقدامات مسئولان استان قرار می‌گیرد که به هیچ عنوان در راستای تأمین نیازهای مردم نیست.

وی با اشاره به بی تفاوتی‌های مدیران و مسئولان استان در خصوص رفع مشکلات و دغدغه‌های معیشتی مردم کردستان، ادامه داد: در شرایط فعلی باید تلاش مسئولان در راستای بهبود معیشت مردم باشد، متأسفانه با وجود گرانی‌های سرسام‌آور هیچ اقدام کنترلی وجود ندارد، مسئولان به جای اینکه به این دغدغه‌ها و مشکلات اساسی مردم بپردازند و این حوزه را تکان دهند به برگزاری جشن و برنامه‌های غیر اولویت‌دار می‌پردازند.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: انتظار داریم مسئولان در زمینه کارآفرینی و اشتغال‌زایی کار کنند و این حوزه را در اولویت قرار دهند اگر کسی از دور به اینگونه تصمیمات نگاه کند اینچنین تصور می‌کند که هیچ مشکل دیگری در این استان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه شخص استاندار کردستان نیز در جریان واقعیت‌های کنونی در کردستان است، اظهار داشت: شخص استاندار کردستان نیز دلیل اصلی و واقعیت‌های کنونی در کردستان را می‌داند و جای تعجب است که چرا اقدامی در راستای رفع این مشکلات انجام نمی‌دهد.

سردار رجبی گفت: متأسفانه امروز برخی از مسئولان استان کردستان جا خوش کرده و تنها اهداف سیاسی خود را دنبال می‌کنند و اساساً در آن حوزه مدیریتی و مسئولان نیز هیچ توانمندی و تخصصی ندارند.

وی افزود: تأسف می‌خورم که چرا کسی این آقایان که مانع توسعه و پیشرفت استان و موجب توقف و درجا زدن در حوزه اقتصادی و معیشت شده‌اند عوض نمی‌کنند چرا که آمارهای رسمی بیانگر قرارگیری کردستان در رتبه‌های آخر کشور در حوزه‌های مختلف اقتصادی است.

کد خبر 4613658

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =