گام دوم نشان از پویایی انقلاب دارد

شیراز- رئیس انجمن اسلامی و مسئول بسیج استانداری فارس گفت: بیانیه گام دوم انقلاب و با زمان جلو رفتن جمهوری اسلامی بر همگان انقلاب ثابت کرد که مبانی نظام همواره پویایی خود را حفظ می کند.

بهرنگ قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر برنامه‌ریزی‌های فرهنگی برای خانواده کارکنان دولت را یکی از مهمترین وظایف ادارات و نهادها برای اجرای گام دوم انقلاب و منویات رهبری دانست و گفت: سعی بر آن است تا دوره‌های آموزشی بیانیه گام دوم انقلاب، در کلاس‌های ضمن خدمت برای کارکنان دولت به اجرا درآیند تا از یک سو انگیزه کارکنان برای درک هر چه بهتر و اجرای منویات مقام معظم رهبری بالاتر برود و از سوی دیگر بندهای این بیانیه با قدرت بیشتری اجرا شوند.

وی افزود: این بیانیه که حاصل تجربه‌های مقام معظم رهبری در سال‌های پیش و پس از انقلاب اسلامی است به فهم دشمن‌شناسی کمک می‌کند. امروز که جمهوری اسلامی ایران به دلیل استقلال و روبه‌پیشرفت بودن از سوی دشمنان وجودی خود مورد همجمه‌های رسانه‌ای مختلف قرار گرفته است نیاز است تا آگاهی مردم نسبت به استکبار جهانی بیشتر شود و این بیاینه یکی از مستنداتی است که عموم جامعه را نسبت به فریب‌های شیطان بزرگ، آمریکا آشنا می‌کند.

این کارشناس علوم سیاسی بیان کرد: متأسفانه امروزه در فضاهای آموزشی کشور به ویژه دانشگاه‌ها ادعاهای نادرست و غیرعلمی از اقتصاد، باعث شده حس ناامیدی از بهبود وضعیت معیشتی در میان جوانان ترویج یابد که این معضل موجب گردیده است که تلاش جمعی و گروهی در خانواده هم با رخوت و کندی ادامه یابد.

قربانی در همین رابطه افزود: ایجاد بستری مناسب برای تعلیم و تربیت جوانان و به کارگیری علوم جدید مستلزم درک صحیحی از موقعیت‌شناسی فرهنگی و تاریخی است. امروز ایران در بسیاری از علوم در بین کشورهای جهان از رتبه‌های اول محسوب می‌شود اما باز هم باید به اصلاح و مدیریت ساختاری دانشگاه‌ها بیشتر اندیشیده شود.

قربانی آشنایی عموم مردم با بیانیه گام دوم انقلاب را برای اتلای سطح فکری مردم بسیار ضروری دانست و گفت: امروز مبلغین مذهبی ما باید در ایام ماه مبارک رمضان و بعد از خطبه‌های نماز در هر شب یکی از بندهای بیاینه گام دوم انقلاب را برای عموم مردم در مساجد بازخوانی و تحلیل کنند که همین امر به فراگیر شدن آن کمک خواهد کرد. همچنین قرائت یک پاراگراف از این بیانیه در مجالس ختم قرآن در این ماه نیز می‌تواند پیشنهادی راهبردی باشد چرا که فضای فکری این بیانیه نیز با مبانی فکری قرآنی همخوانی و توازن بی‌بدیلی دارد.

گام دوم برنامه محور است

قربانی در ادامه افزود: گام دوم انقلاب که مقام معظم رهبری پس از راهپیمایی شکوهمند ۲۲ بهمن سال گذشته آن را ارائه کردند دارای چند ویژگی برجسته است که مهمترین این ویژگی‌ها برنامه‌محور بودن آن است. امروز ایران با یک خلاء برنامه‌ریزی فرهنگی مواجه است که همین امر علاوه بر زیان‌هایی که در سطح جامعه وارد ساخته است مشکلاتی را نیز برای فردیت‌ها که مبنای آن در درون خانواده‌ها ساخته شده است به وجود آورده.

وی در ادامه بیان کرد: یکی از مهمترین رویکردهای رهبری برای ارتقا و اعتلای جامعه انسانی اولویت دادن نقش مادری به زنان است. در حقیقت به این دلیل که یک زن پیش از آنکه کارمند یا شاغل در جایی باشد مادر یا همسر است لذا چون نهاد خانواده ارجحیت تام و تمامی نسبت به سایر نهادهای جامعه برای حفظ منزلت انسانی دارد ضرورت دارد که زنان جامعه در فرهنگ ناب ایرانی اسلامی بافت مستحکم خانواده را تقویت کنند چرا که با آرامش خاطر، انگیزه کار و فعالیت در جامعه بالا می‌رود.

قربانی در ادامه اذعان داشت: از دیگر اصول جاری در بیاینه گام دوم انقلاب به‌کارگیری نیروهای جوان و انقلابی برای اداره امر است. امروز جوانان مؤمن و انقلابی که روحیه مطالبه‌گری برای خدمت به مردم را دارند باید برای حضور در فعالیت‌های مدیری و اجرایی به کار گماشت تا هم از ظرفیت‌های این جوانان استفاده شود و هم روزآمدی و پویایی جامعه را افزون کنند.

حمایت از تولیدات داخلی

وی در ادامه بیان کرد: از جمله محورهای اصلی که در بیانیه گام دوم انقلاب بر آن تاکید شده است و اجرای آن نیز ایران را به اقتدار جهانی خود خواهد رساند حمایت از تولیدات داخلی است. در شرایطی که تحریم‌های ناکارآمد غرب برای فلج کردن اقتصاد ایران راه به جایی نمی‌برد نیاز است تا از این فرصت استفاده کرده و با ارتقا کیفیت کالاهای داخلی و حمایت از تولیدات ایرانی راه را بر هر گونه وابستگی اقتصادی ببندیم.

قربانی در ادامه به خبرنگار مهر گفت: آنچه که در حادثه اخیر سیل شیراز شاهد بودیم همکاری همه‌جانبه نهادهای فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و مذهبی استان به ویژه سپاه و بسیج برای رفع مشکل کمک به سیل‌زدگان بود. همین امر نشان از آن دارد که بسیج و دیگر نهادهای مردمی و انقلابی نزد عموم مردم از بالاترین سطح محبوبیت برخوردارند چرا که بازتاب عشق و علاقه مردم نسبت به بسیج در رفتار آن‌ها مسجل و مشخص بود.

وی در همین رابطه افزود: اجرای کامل گام دوم انقلاب و تحقق بندهای این بیاینه به هم‌افزایی و تعامل هر چه بیشتر جامعه و نیروهای حافظ امنیت مردم کمک خواهد کرد که همین امر به یک‌پارچگی و اتحاد ملت ایران کمک خواهد کرد.

مسئول بسیج استانداری فارس با بیان اینکه حادثه سیل گرچه خسارات سنگینی به بار آورد اما برکاتی را هم با خود داشت گفت: درست است که حادثه اخیر سیل شیراز مشکلات و مصیب‌های سنگینی بر مردم وارد ساخت اما این نکته را برای عموم مردم روشن ساخت که تبلیغات غرب‌گرایان مبنی بر خشکسالی‌های مفرط و همیشگی در ایران دروغ است.

وی همچنین بیان کرد: از دیگر مغزشویی‌هایی که نظام‌های سلطه‌گر غرب در پی ترویج و تبلیغ آن بودند این مسئله بود که چرا ایران به کشورهای همسایه خود کمک‌های مالی و مستشاری می‌کند. هر چند که تبلیغات و فریب‌های دشمن برای تفرقه افکندن در جهان اسلام راه به جایی نبرد اما کمک‌های بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) به سیل زدگان نشان داد که هرگاه ملت ایران به کمک نیاز داشته باشد تمامی کشورهای دوست برای یاری لحظه‌ای درنگ نمی‌کنند.

قربانی که خود دانش‌آموخته علوم سیاسی است با گلایه از اظهارات بهرام پارسایی، نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: این نماینده مجلس ادعا کرده بود که ورود یک گروه نظامی مانند حشد الشعبی به کشور حتی برای کمک بر اساس قانون اساسی رد شده است. این در حالی است که حشدالشعبی نه نیروی نظامی بلکه یک گروه مردمی است که در طول سالیان پس از شکل‌گیری حامی جمهوری اسلامی ایران بوده‌اند و حتی در زمان جنگ تحمیلی نیز مقابل صدام ایستادند.

قربانی عدم تبعیض دستگاه‌های خدمت‌رسان دولتی را از برکات انقلاب شکوهمند اسلامی دانست و گفت: نباید بگذاریم که شخصی در درون دستگاه‌های اجرایی با مطرح کردن مسائل قومی به اتحاد و یک‌پارچگی ایران صدمه بزند و بنیادهای عدالت‌محور انقلاب را زیر سوال ببرد.

وی با اشاره به اظهارات اخیر رئیس شورای شهر شیراز گفت: انقلاب شکوهمند اسلامی هرگونه تبعیض میان اقشار مختلف ملت ایران را نادرست و غیرمعتبر می‌داند لذا افرادی هم که در جلساتی مانند شورای شهر از تبعیض سخن می‌گویند خودبه‌خود توپ را به زمین دشمن می‌اندازند.

مسئول بسیج استاداری فارس وعده داد: تا کنون نیروهای بسیج ثابت کرده‌اند که برای تحقق منویات مقام معظم رهبری حاضرند از جان و عزیزترین چیزهای خود بگذرند پس برای تحقق گام دوم انقلاب نیز همین رویه ادامه خواهد داشت تا جایی که اقتدار ایران اسلامی به جایگاه درخور خود برسد.

کد خبر 4613824

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =