عمل پیوند قلب اواخر سال‌جاری در کرمانشاه انجام می‌شود

کرمانشاه_ مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: شرایط انجام عمل پیوند قلب از اواخر سال جاری در استان فراهم می‌شود.

زهرا کریمی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: با وجود تحریم‌ها دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نسبت به خریداری دستگاه‌های پیوند قلب اقدام کرده و در حال حاضر مشغول اعزام پزشکان به دوره‌های تخصصی است و درصدد هستیم از اواخر سال جاری شرایط انجام پیوند قلب نیز در سطح استان فراهم شود.

وی گفت: از بدن یک فرد که دچار مرگ مغزی شده می‌توان هشت عضو به بدن نیازمندان پیوند زد و در حال حاضر در کرمانشاه امکان پیوند سه تا چهار عضو بدن مهیا شده است.

مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه درباره تعداد پیوند عضو در استان نیز بیان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون چهار مورد پیوند عضو در سطح استان انجام شده است.

وی بیان کرد: همچنین طی ۹ ماه سال قبل تنها شاهد انجام سه مورد پیوند عضو در سطح استان بودیم که با ورود جدی دانشگاه علوم پزشکی به این موضوع شمار اهدای عضو طی سال قبل به هفت مورد رسید.

کریمی با بیان اینکه به طور روزانه هفت بیمار در سطح کشور جان خود را از دست می‌دهند که در صورت اهدای عضو جان آنها نجات می‌یابد تصریح کرد: در صورتی که دو سوم موارد مرگ مغزی شده در سطح کشور به اهدای عضو برسند، دیگر شاهد از دست دادن جان بیمار نیازمند به پیوند عضو نخواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه بیمار مرگ مغزی شده بین چهار تا هفت روز برای انجام پیوند عضو فرصت دارد خاطرنشان کرد: امسال نیز به مناسبت روز اهدای عضو درصدد برگزاری جشن نفس و دعوت از خانواده‌های اهدا کنندگان در سطح استان هستیم.

کد خبر 4615306

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =