سقف خرید تابستانه کتاب افزایش می یابد

شیراز- مدیرعامل خانه کتاب ایران گفت: امسال هم در قالب طرح‌های فصلی فروش کتاب، تابستانه را برگزار می‌کنیم و سقف خرید کتاب را افزایش می‌دهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، نیکنام حسینی پور ظهر دوشنبه در نشست خبری نخستین جشنواره ملی سینما ادبیات و شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان افزود: هنر شیرازی‌ها مهرورزی است و می‌شود رویداد ملی برای این موضوع تعریف کرد.

وی در حوزه سینمای اقتباسی هم گفت: شیراز دارای مکاتب ادبی است و نویسندگان و شعرا و ادبای بزرگی دارد که می‌توانند ظرفیت‌های خوبی برای سینمای اقتباسی باشند.

حسینی پور با اشاره به اینکه چند سالی است با همکاری انجمن سینمای جوان ایران در زمینه سینمای اقتباسی همکاری توسط خانه کتاب آغاز گشته، عنوان کرد: ایجاد دبیرخانه دائمی جشنواره ملی «سینما ادبیات» را در خانه کتاب دنبال می‌کنیم و این می‌تواند در شیراز به عنوان یک پایگاه در نظر گرفته شود.

مدیرعامل خانه کتاب ایران با بیان اینکه می‌شود در حوزه ذوق عامه به این وسیله هدایت انجام گیرد، افزود: وظیفه ماست که این ذوق را حمایت کنیم.

حسینی پور با تاکید بر اینکه در خصوص برپایی جشنواره ملی «سینما ادبیات» شهرستان‌های فارس هم باید مشارکت داده شوند، اضافه کرد: همزمان در این زمینه فضای استان فارس در شهریورماه فرهنگی باشد.

وی درباره جزئیات حمایت از تولیدات اقتباسی که در این جشنواره برگزیده خواهند شد، گفت: در قالب تفاهم نامه‌ای با انجمن سینمای جوان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، از برگزیدگان این حوزه در اهدا جوایز و افرادی که در سینمای اقتباسی فعالیت می‌کنند حمایت می‌کنیم.

حسینی پور در ادامه وظیفه خانه کتاب ایران را فعالیت ترویجی عنوان کرد و گفت: امسال هم طرح فصلی تابستانه کتاب را برگزار می‌کنیم و سقف خرید کتاب را افزایش می‌دهیم.

مدیرعامل خانه کتاب ایران با بیان اینکه فارس پیشتاز طرح‌های فصلی کتاب است، تصریح کرد: آمادگی داریم طرح‌های فصلی را استانی برگزار کنیم که استان فارس می‌تواند پیشتاز این طرح باشد.

حسینی پور پیرامون پرسش خبرنگار مهر درباره عدم برگزاری طرح فصلی «عیدانه کتاب» که هر سال نوروز برگزار می‌شد و امسال متوقف شد، اعلام کرد: خیلی از کتابفروشی و ناشران اتفاق نظر داشتند که نوروز ما مشتری‌های خود را داریم و چون نمایشگاه با این طرح فاصله زمانی کمی داشت اجرای عیدانه توجیه نداشت.

مدیرعامل خانه کتاب ایران درعین حال دیگر علت عدم برگزاری عیدانه کتاب را بدهی یک میلیاردی از بایت طرح پاییزه کتاب در سال گذشته و نبود تأمین اعتبار عنوان کرد و افزود: طرح‌های فصلی کتاب قطعاً اشکالاتی دارد که سعی می‌کنیم آن را کاهش دهیم و یارانه‌ها را در راه صحیح قرار دهیم؛ سعی می‌کنیم امسال تابستانه کتاب را پررنگ‌تر برگزار کنیم.

کد خبر 4615865

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =