افشای اسامی گیرندگان وام اشتغالزایی روستایی با هدف شفافیت بود

معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: افشای اسامی گیرندگان وام اشتغالزایی روستایی با هدف شفافیت صورت گرفته و به معنای تخلف نبوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، عیسی منصوری گفت: اشتغال زایی در بخش روستایی در سال ۹۷ کاملاً موفق و به ۲۵ درصد از کل اشتغال تولید شده رسید؛ در حالیکه قبل از سال ۹۷ هیچ توفیقی وجود نداشت.‌

منصوری در مورد انتشار اسامی دریافت کنندگان تسهیلات اشتغال زایی در سایت وزارت تعاون گفت؛ این تسهیلات در مجموع با سیاست‌های از پیش تعیین شده منطبق شد و انحراف این تسهیلات در زمینه هزینه کرد در محل تعیین شده؛ ۶ درصد و از نظر میزان اشتغال ایجاد شده با آنچه وعده داده شده بود؛ ۱۲ درصد انحراف داشته است که میزان قابل قبول و موفقی است.

منصوری در ادامه افزود: موازی کارها و وجود نداشتن؛ فرماندهی یکپارچه؛ موجب به ثمر ننشستن سیاست‌های اشتغال زایی شده است.

منصوری در پاسخ به چرایی بی تفاوتی دولت در مورد هجوم کارگران به ذخیره‌ی گیاهان دارویی و عدم وجود آموزش تخصصی یا متولی موضوعی برای این بخش و تهدید ذخایر ژنتیکی داروهای گیاهی گفت: بله و امروز همه پذیرفتند که دولت باید مداخله کند و ما برنامه‌های خود را اعلام می‌کنیم.

منصوری بار دیگر به مداخلات غیر ضرور دستگاه‌ها در کار اداره کشور اشاره کرد و گفت: بعضاً تولیت اشتغال از بودجه تا نظارت و اجرا به دستگاه‌هایی همچون سازمان مدیریت و برنامه و بودجه واگذار شده است.

معاون اشتغال وزیر تعاون گفت: در بحث اشتغال شهری هنوز اعتباری مشخص نشده است؛ اما در بحث اشتغال روستایی ۵ هزار میلیارد دیده شده است که از لحظه تصویب وام تا تخصیص و اجرا تحت نظارت و مانیتور قوی وزارت کار قرار می‌گیرد تا انحرافی در برنامه‌ها صورت نگیرد.

کد خبر 4615993

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =