لزوم تشکیل شورای عالی بانک‌ها در استان تهران

تهران- استاندار تهران بر لزوم تشکیل شورای عالی بانک‌ها در استان تهران نیز مثل سایر استان های کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، انوشیروان محسنی بند پی بعد از ظهر دوشنبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران طی سخنانی اظهار داشت: امسال سال سختی پیش رو داریم و استکبار از همه اهرم‌ها برای فشار به ملت ایران استفاده می‌کند.

وی یکی از راهکارهای برون رفت از شرایط فعلی را توجه به رونق تولید دانست و افزود: اساساً توسعه درون زا یکی از مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی است که نیاز به توجه ویژه ای را می‌طلبد.

محسنی بندپی با اشاره به اینکه در نگاه نخست شاید باید تسهیلات را در ازای دریافت وثیقه به متقاضیان پرداخت کرد گفت: اما در شرایط سخت اقتصادی می‌توان منعطف بود و لذا توقع و انتظار ما در این شرایط کار ویژه از اعضای ستاد و بخصوص بانک‌ها است و در کنار پرداخت تسهیلات بازسازی و نوسازی از وام سرمایه در گردش نباید غفلت کرد.

استاندار تهران بیان داشت: انتظار داریم بانک‌ها پای کار باشند و می‌توان با پیگیری و اقدام فوق العاده از این شرایط عبور کنیم لذا در این راستا جلسات کارگروه و کمیته‌های ذیل کارگروه حتماً باید هر هفته تشکیل شوند و سطح پرداخت مستقیم بانک‌ها باید با سطح طرح‌های مورد تأیید کارگروه هم خوانی داشته باشد.

وی در ادامه گفت: پیشنهاد می‌کنم کارگروهی متشکل از خبرگان در خصوص، طرح‌هایی که به واسطه نقص در وثیقه از جانب بانک‌ها مردود می‌شوند تشکیل شوند و شورای عالی بانک‌ها همچون سایر استان‌ها باید در تهران تشکیل شود.

محسنی بند پی بیان داشت: برای رفع محدودیت‌هایی که بواسطه قانون منع استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری استان صورت گرفته البته با رعایت قوانین زیست محیطی در حال تلاش هستیم و با این همه حجم سرمایه در گردش موجود در استان تهران و این خروجی غیرمتناسب پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌ها زمانی را حتماً از نمایندگان استان تهران به همراه وزیر اقتصاد در این کارگروه برای استماع عملکرد بانک‌ها دعوت می‌کنیم.

کد خبر 4616025

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =