4 شرکت بزرگ نفتی اسناد مناقصه 17 بلوک نفتی ایران را خریدند

چهار شرکت بزرگ نفتی خارجی اسناد مناقصه 17 بلوک نفتی را خریداری کرده و شرکت‌های دیگر همچنان درحال بررسی وضعیت بلوک‌ها هستند.

معاون مدیر عملیات اکتشاف شرکت ملی نفت ایران در گفتگو با مهر گفت: تا کنون بیش از 30 شرکت خارجی و داخلی و یا کنسرسیوم هایی متشکل از شرکت های خارجی و داخلی ، در مناقصه اکتشاف 17 بلوک نفتی شرکت کرده اند که از این تعداد 4 شرکت بزرگ نفتی اسناد مناقصه را خریداری کرده اند.

حسین روشندل با بیان این که نمی توان نام خریداران اسناد مناقصه را آورد، گفت: شرکت های دیگر همچنان درحال بررسی اسناد مناقصه هستند اما شرکت هایی مانند شل ، توتال ، رپسول، OMV اتریش، پتروبراس ، پتروناس و... از اتاق اطلاعات استفاده کرده و بعضی ازآنها اسناد مناقصه را نیز خریداری کرده اند.

وی نام بلوک‌هایی که اسناد آنها خریداری شده را ذکر نکرد و افزود: اتاق اطلاعات این 17 بلوک نفتی تا روز شنبه 26 اسفندماه برای استفاده مهلت داشت اما به دلیل استقبال زیاد به چند شرکت فرصت داده شده تا پس از سال نو از این اتاق استفاده کنند.

روشندل درباره وضعیت دیگر بلوک های اکتشافی گفت: آخرین چاه بلوک فارسی به نام فرزاد حفر شده و احتمالا نزدیک مخزن خواهد بود.

وی افزود: عملیات اکتشافی چاه بندکرخه در بلوک مهر نیز تا 10 روز آینده آغاز می شود.

به گزارش مهر ، وسعت این بلوک ها در 9 استان واقع بوده و وسعت آن نیز 129 هزار کیلومتر است و شرکت های صاحب صلاحیت می توانند اسناد مناقصه را با قیمت های مختلف خریداری کنند اما بیشترین قیمت برای اسناد مناقصه 38 هزار یورو تعیین شده است .

حداقل حجم سرمایه گذاری برای این 17 بلوک نفتی ( قوچان ، نفت شهر ، ایلام ، دانان ، فسا ، بندرعباس ، راز ، مراوه تپه ، مغان 1 و 2 ، کویر ، الوند ، فردوسی ، لاله ، تابان و دیر) 46 میلیون یورو است.

کد خبر 461659

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =