مدیرکل شهرک‌های صنعتی استان تهران گفت: کمبود امکانات اولیه مانع جذب سرمایه گذاری‌های داخلی و خارجی در شهرک‌های صنعتی شده است.

علی زمانی در گفتگو با خبرنگار مهر در کرج اظهار داشت: بسیاری از شهرک های صنعتی استان تهران از جمله اشتهارد که بزرگ‌ترین شهرک صنعتی کشور است، به دلیل واقع شدن در مناطق خاص سرمایه داران و صنعت کاران بزرگی را از دست داده اند.

وی افزود: بزرگ‌ترین شهرک صنعتی کشور در هر ثانیه نیازمند 200 لیتر آب است که در صورت دستیابی به این رقم وضعیت آن دگرگون خواهد شد و پیشرفت چشمگیر خواهد کرد اما همین موضوع ساده محقق نمی شود.

زمانی برق را از جمله مشکلات و کمبودهای شهرک‌های صنعتی اعلام و عنوان کرد: شهرک‌های صنعتی روزانه 150 مگابایت برق نیاز دارند اما قطعی های مکرر برق و افت ولتاژ سبب وارد آمدن خسارت های بسیاری به صاحبان صنایع شده است و به رغم پیگیری های مکرر مشکلات شهرک های صنعتی در این خصوص ادامه دارد.

وی تصریح کرد: در شهرک صنعتی اشتهارد وضعیت راه نیز بحرانی است و این شهرک عملا فلج شده است، زیرا بودجه های تعریض و ساماندهی جاده اشتهارد با قطره چکانی اعتبارات ادامه دارد و این روند سرمایه گذاران را فراری داده است.

وی ادامه داد: شهرک‌های صنعتی استان تهران 22 هکتار زمین از اراضی استان را برای استقرار صنایع پیش بینی کرده اند و تاکنون نزدیک به 9 هزار هکتار از آن برای احداث 16 هکتار شهرک صنعتی به تملک شهرک های صنعتی درآمده است.

به گفته وی، هم اکنون دو هزار و 300 واحد صنعتی در شهرک های صنعتی استان تهران فعال هستند و بیش از 40 هزار شغل مستقیم ایجاد کرده اند.

کد خبر 461680

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha