کرمان در زمینه هوشمندسازی بسیار عقب است/ لزوم مطالبه گری رسانه‌ها

کرمان - عضو شورای شهر کرمان عقب ماندگی کرمان در زمینه هوشمندسازی را بسیار زیاد دانست و خواستار چاره اندیشی در این خصوص شد.

به گزارش خبرنگار مهر، منصور ایرانمنش عصر سه شنبه در نشست خبری شهردار و اعضای شورای شهر کرمان با اشاره به اینکه اصحاب رسانه باید بیشتر از این مطالبه گر باشند، افزود: برخی رسانه‌ها صرفاً مطالب را منتقل می‌کنند و نگاه انتقادی ندارند.

وی با اشاره به اینکه عوارض شهر افزایش پیدا کرد و ما یک نگاه کاهنده داشتیم اما در اصحاب رسانه به این موضوع زیاد توجه نشد، اظهار داشت: شورای عالی استان‌ها مصوب کرده اند که مرکز پژوهش‌ها در شوراهای شهرها استقرار پیدا کند.

ایرانمنش با بیان این مطلب که ما هیچ وقت یک برنامه استراتژیک و راهبردی نداشته ایم و فقط برنامه‌ها به صورت کوتاه مدت بوده است، اظهار داشت: در خصوص هوشمندسازی، شهر کرمان بسیار عقب است که در این خصوص چنانچه مطالبه گری باشد مرتفع کردن این مسائل را تسریع ببخشد.

علی خدادای رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر کرمان در این جلسه با اشاره به اینکه وظایف شهرداری به حدی زیاد است که هرچقدر هم رسیدگی بشود باز مشکلات دیگری وجود دارد، اظهار داشت: ما سیاسی بازی و سیاسی کاری نخواهیم کرد.

حسین چناریان رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر کرمان با اشاره به اینکه به شهردار کرمان به دلیل برنامه‌هایی که ارائه کرد رأی دادیم، تصریح کرد: افراد وقتی که مسئولیتی را بر عهده می‌گیرند صرفاً به دنبال انجام برنامه‌های خود هستند و فارغ از جناح‌های سیاسی کار می‌کنند.

بهره مندی مناطق مختلف شهر کرمان از امکانات با رویکرد عدالت محور

رئیس کمیسیون معماری، شهرسازی و حاشیه نشینی شورای شهر کرمان گفت: در خصوص عدالت در خدمات شهری ابتدا شاخص‌ها تبدیل به مدل می‌شود و در جامعه علمیاتی می‌شوند.

رامین ارجمند ادامه داد: عدالت در مساوات نیست بلکه باید نگاه متوازن داشته باشیم هر چند باور داریم که در گذشته توسعه متوازن اتفاق نیفتاده است.

وی با اشاره به اینکه در بخش‌هایی از شهر شهروندان حضور بیشتری در عمران شهری دارند که می‌طلبد بخشی از ثروت در آن مناطق متمرکز بشود، افزود: پرداختن به مناطق حاشیه‌ای یکی از برنامه‌های شورای شهر و شهرداری است که در این راستا اولین نشست در محدوده شهرک صنعتی بوده است.

وی با بیان این مطلب که در برخی مناطق مردم مشارکت و خودیاری بیشتری دارند لذا امکانات بیشتری در این مناطق متمرکز می‌شود، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم امکانات را با رویکرد عدالت محور متناسب با برنامه‌های کارشناسی اجرایی کنیم.

زهرا ایرانمنش رئیس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورای شهر کرمان هم در این جلسه با اشاره به اینکه این دوره طلایی‌ترین دوره شورای شهر کرمان است، افزود: ما تعامل خوبی با دانشگاه و آموزش و پرورش داریم و با تفاهمنامه ای که با آموزش و پرورش منعقد می‌شود بسیاری از مشکلاتی در سطح شهر مرتفع می‌شود همچنین از نظرات تخصصی اساتید دانشگاه نیز در برنامه‌های خود استفاده می‌کنیم.

توجه به مسائل فرهنگی راه حل مشکلات جامعه

رئیس کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان در این جلسه با اشاره به اینکه جامعه قوام و داوم آن به وابسته به فرهنگ است، گفت: اگر فرهنگ داشته باشیم اختلاس نمی‌کنیم، کلاهبرداری و اعمال ناشایست انجام نمی‌دهیم لذا اگر مسائل فرهنگی در نظر گرفته شود همه مشکلات مرتفع می‌شود.

علی بهرامی با بیان این مطلب که ۱۰ درصد بودجه ما فرهنگی است و امروز تمام مشکلات ما فرهنگی است، تصریح کرد: اختلاف نظر در شورا وجود دارد که این امر نشان از پیشرفت شورا است.

وی با اشاره به اینکه اگر زیرساخت‌ها مهیا باشد داشتن تیم ورزشی در سطح ملی بسیار خوب است، ابراز داشت: اما اگر قرار باشد تیم ارائه شده حیات خلوت تیم‌های دیگر بشود، ندادن تیم بهتر است.

کد خبر 4617171

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =