بیانیه گام دوم انقلاب یک بیانیه جهانی است

حجت الاسلام مهدی طائب اظهارکرد: حیطه بیانیه گام دوم انقلاب تنها جمهوری اسلامی نیست، بلکه این یک بیانیه جهانی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مهدی طائب در نشست تخصصی توانمندسازی مربیان، مداحان و مدیران جلسات خانگی که عصر دیروز در مرکز فرهنگی ۱۳ آبان برگزار شد، با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم اظهار کرد: خداوند در قرآن می‌فرمایند؛ اگر به یاری خدا بپاخیزیم، خدا به یاری شما خواهد آمد. باید دید ما چه کاری از دستمان برای خدا بر می‌آید. وجود ما از خداست پس اگر ما به یاری خدا اقدام کنیم همه ابزارها برای خداست. پس چه چیزی مال ماست؟ آن یک چیز است که همان اراده است و خداوند از ما همین اراده را خواسته است و فرموده اگر اراده کنید و به یاری من بیایید من یاری تان می‌کنم. اگر خدا به یاری شما بیاید، دیگر کسی نمی‌تواند بر شما غلبه کند. حال نتیجه یاری خدا چیست؟ اگر خدا شما را یاری کند دیگر کسی نمی‌تواند بر شما غلبه کند و همین کافی است تا ما در اقدامات هرگز احساس شکست و عقب ماندگی نکنیم. اگر کسی احساس شکست کند، دلیلش یا نشناختن قدرت خدا و یا فهم اشتباه از آنچه است که در حال اتفاق افتادن است.

این کارشناس مسائل دینی در ادامه با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب تصریح کرد: ما شرعاً موظف به توضیح این بیانیه هستیم. بیانیه گام دوم انقلاب ۴ نکته برای ورود دارد؛ یکی اینکه این بیانیه، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است نه جمهوری اسلامی یا نظام اسلامی. معنای آن این است که حیطه آن تنها جمهوری اسلامی نیست، بلکه یک بیانیه جهانی است. همانطور که امام خمینی گفتند ما انقلابمان را به جهانیان صادر می‌کنیم و صادر شده است. دوم اینکه انسان عاقل وقتی حرکت می‌کند تا گام اولش تثبیت نشود، گام دوم را بر نمی‌دارد. چون در این صورت زمین می‌خورد. بیانیه گام دوم پیامش این است که گام اول ما تثبیت شده و دیگر زمین نخواهیم خورد. نکته سوم این بیانیه به این موضوع اشاره دارد که انسان عاقل و حکیم وقتی راه می‌رود حتماً برای حرکت خود هدف دارد. حرکت بدون هدف، از عاقل در این عالم محال است. هدف درونِ حرکت است و انسان عاقل بدون هدف راه نمی‌رود. پس وقتی مقام معظم رهبری بیانیه گام دوم انقلاب را مطرح کردند، حتماً هدفی دارند.

وی در ادامه افزود: نکته بعدی بیانیه گام دوم انقلاب این است که معیار و شاخص در تقسیم گام‌های یک حرکت چیست. فاصله بین مبدأ تا مقصد، تعداد گام‌های ما را تعیین می‌کند. پس معیار در تقسیم بندی گام‌ها فاصله بین مبدأ تا مقصد است. باید دید هدف کجاست که در این ۴۰ سال اول تا کجا جلو رفتیم که به ادامه حرکت آن گام دوم می‌گوئیم. پس مسئله اساسی در این بیانیه شناخت هدف انقلاب است. در حقیقت اگر هدف انقلاب را خوب فهمیدیم، همیشه اوضاع را رو به راه می‌بینیم. مقام معظم رهبری در این بیانیه اشاره صریح به هدف انقلاب ندارند به دلیل اینکه اگر آن اشاره را به صراحت بیاورند، اوضاع به شکل دیگری خواهند شد. حضرت علی (ع) می‌فرمایند سه مطلب را همیشه پنهان نگهدار؛ سرمایه، روش و مذهب. باید دید هدف این انقلاب کجاست. این انقلاب یک هدف اساسی را دنبال می‌کند و آن این است که زمینه‌ای را فراهم کند که امام زمان (عج) بیاید. همه مردم دنیا تشنه عدالت هستند و قرار است این عدالت در سراسر دنیا توسط امام زمان (عج) به وجود بیاید. ما باید حرکتی ایجاد کنیم که او بتواند بیاید و در واقع این انقلاب، این هدف را دنبال می‌کند که آرزوی همه بشریت است.

این پژوهشگر دینی در ادامه تأکید کرد: تفکر غلطی در اذهان ایجاد کرده اند که وقتی امام زمان (عج) بیاید، سلاح‌ها خود به خود از کار می‌افتند. در حالی که این موضوع را خود دشمن ساخته است. نتیجه چنین تفکری می‌شود انجمن حجتیه. بقیه الله الاعظم هیچ فرقی با پیامبر و امامان ندارد و ممکن است از سوی دشمنان آسیب ببیند. او هنگامی می‌آید که سلاح‌ها علیه او از کار بیفتند و چه کسی این کار را انجام خواهد داد؟ این کار توسط من و شما باید انجام شود.

مهدی طائب در پایان سخنان خود با بیان اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری بیش از ۴۰ بار از کلمه انقلابی استفاده کرده است، تصریح کرد: اگر هدف ما این باشد که راه را برای ظهور امام زمان (عج) باز کنیم، در این راه مذاکره و راهکار برد_برد هیچ نتیجه‌ای ندارد. آفتی که ممکن است به ما وارد شود این است که بگویند، بیایید حالت انقلابی خود را از دست بدهیم و وارد مذاکره با دشمن شویم در حالی که بیانیه گام دوم در عمقش بیانیه نابودی اسرائیل است و آن یک شرط دارد و آن اینکه انقلابی گری را دوباره زنده کنیم. تلاش دشمن این است که در اینجا با یک عملیات روانی کاری کند که ما دست از انقلابی گری مان برداریم، در حالی که هرگز این طور نخواهد شد.

کد خبر 4617635

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =