بهره‌برداری از طرح ارتقای فاز اول تصفیه‌خانه فاضلاب شهر زنجان

زنجان-مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: طرح ارتقای فاز اول تصفیه‌خانه فاضلاب شهر زنجان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری مهربه نقل از شرکت آبفای استان زنجان، علیرضا جزءقاسمی اظهار کرد: با بهره‌برداری از این طرح جمعیت تحت پوشش تصفیه‌خانه فاضلاب شهر زنجان از ۱۲۵ هزار نفر فعلی به ۱۹۰ هزار نفر افزایش می‌یابد.

وی اضافه کرد: در افق طرح تصفیه‌خانه فاضلاب شهر زنجان و با احداث فاز دوم این تصفیه‌خانه، جمعیت تحت پوشش آن به ۴۱۰ هزار نفر در سال ۱۴۰۰ خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت آبفای استان زنجان گفت: ارتقای فاز اول تصفیه‌خانه فاضلاب شهر زنجان تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت داشته و احداث فاز دوم این پروژه نیز ۴۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

جزءقاسمی افزود: ظرفیت تصفیه‌خانه فاضلاب شهر زنجان با اجرای طرح‌های توسعه‌ای از ۲۷ هزار مترمکعب به ۷۵ هزار مترمکعب در شبانه‌روز افزایش پیدا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: برای پوشش کامل خدمات فاضلاب در شهر زنجان باید ۶۳۰ کیلومتر شبکه جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب احداث شود که تاکنون ۳۳۰ کیلومتر از این میزان اجرایی شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان عنوان کرد: این طرح با هدف جلوگیری از آلودگی منابع زیرزمینی ناشی از دفع فاضلاب به صورت چاه جذبی و مشکلات زیست‌محیطی ناشی از هدایت فاضلاب در مسیرهای اصلی و فرعی عمومی شهر زنجان اجرا می‌شود.

جز قاسمی خاطرنشان کرد: تاکنون برای توسعه شبکه جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در شهر زنجان ۵۳۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است و ۵۰ درصد از شهر زنجان تحت پوشش خدمات جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب قرار دارد.

کد خبر 4618199

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =